Локомотив (Пловдив) победи Дунав с 3:2 като гост в среща от 30-ия кръг на Първа лига.

За русенци домакинството бе първо истинско в елита за този сезон, тъй като посрещнаха съперника не на "Лудогорец Арена", както досега, а на Градския стадион в Русе след 26 години пауза.

Местните фенове препълниха съоръжението и трибуните изригнаха в 6-ата минута, когато Бранимир Костадинов откри резултата. Гостите изравниха с попадение на Веселин Марчев за 1:1, а двата тима оставиха всичко по-интересно за втората част.

Мартин Камбуров вкара за пълния обрат в полза на Локо в 57-ата минута, а половин час по-късно двата тима си размениха по гол за две минути.

Марчев вкара за 3:1, записвайки втория си гол в мача, а минута по-късно същото стори и Костадинов за крайното 3:2, макар домакините да опитаха натиск в последните минути.

Локомотив остава последен в Първата шестица с 42 точки, а въпреки загубата русенци остават с три точки аванс пред пловдивчани.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 2:3
1:0 Бранимир Костадинов (6), 1:1 Веселин Марчев (17), 1:2 Мартин Камбуров (57), 1:3 Веселин Марчев (86), 2:3 Бранимир Костадинов (87)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача. Атмосферата в Русе е страхотна. Близо 11 хиляди зрители са на стадиона.
6  ГООООЛ! Дунав повежда в резултата с гол на Бранимир Костадинов - 1:0! Бирсент Карагерен напредна отдясно и стреля по земя, Илко Пиргов изби топката, но право на крака на непокрития Костадинов, който с лекота отбеляза в опразнената врата и хвърли в екстаз хилядите по трибуните.
17
 ГОООЛ! Веселин Марчев изравнява - 1:1! Ванчо Траянов пусна дълъг пас към съотборника си, който успя да се справи с двама от защитниците на Дунав и да вкарата във врататата на Станислав Антонов.
19  Димо Бакалов пропуска отличен шанс. Халфът на "смърфовете" получава пас от Стефан Йевтоски в наказателното поле на русенци, преодоля вратаря Антонов, но загуби равновесие точно преди да нанесе завършващия удар и прати топката встрани от вратата.
38  Принудителна смяна при гостите. Контузеният Димо Бакалов е заменен от Парвиз Умарбаев.
41 - Опасен удар на Карагарен е отклонен от защитник на Локомотив и излиза в корнер. След неговото изпълнение Мирослав Будинов засече с глава над вратата, пазена от Пиргов.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
57  ГОООЛ! Локомотив стига до пълен обрат - 1:2! Мартин Камбуров бележи! Голмайсторът се пребори за топката в наказателното поле на Дунав и с удар по земя наказа Станислав Антонов.
85'  Претенции за дузпа от страна на домакините.
86'  ГОООООЛ за Локомотив! Веселин Марчев  бележи за 3:1 при бърза контраатака на смърфовете.
87'
 ГООООЛ за Дунав! Бранимир Костадинов вкарва втори гол за домакините след удар с глава от няколко метра.
90' Край на мача.

Резултат с изображение за дунав русе лого
ДУНАВ86.Станислав Антонов, 66.Искандар Джалилов , 4.Петър Патев, 21.Олексей Ларин, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 6.Самир Аясс, 77.Бранимир Костадинов , 7.Бирсент Карагерен (67  94.Юлиян Ненов), 10.Васил Шопов (62  99.Ндуйе Муйеци), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 30.Веселин Добрев, 3.Марио Петков, 32.Стефан Митев, 8.Ивайло Раденцов
Треньор: Веселин Великов

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив)1.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов, 5.Павел Виданов, 6.Кирил Котев, 14.Иван Горанов, 17.Ванчо Траянов , 4.Стефан Йевтовски  (72  19.Димитър Велковски), 27.Димо Бакалов (38  39.Парвиз Умарбаев), 9.Дани Кики (82  77.Дино Мартинович), 10.Веселин Марчев  , 11.Мартин Камбуров
Треньор: 13.Кристиян Кацарев, 15.Димитър Везалов, 20.Пауло Серджо, 77.Ияд Хамуд
Треньор: Войн Войнов

Русе, Градски стадион
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация