Локомотив спечели Битката на Пловдив след успех с 2:1 над Ботев в 102-рото дерби между двата отбора в "А" група. Двубоят бе част от 30-ия кръг на "А" група и се игра на "Лаута".

"Канарчетата" поведоха в резултата в средата на първото полувреме чрез Лазар Марин, но попадения през втората част на Стефан Велев и Кирил Котев донесоха трите точки за "черно-белите".

С този успех Локомотив се изравни с Ботев по брой победи в родния елит. Двата тима имат по 37 победи, а 28 мача за завършвали при равен резултат.

В началните минути на двубоя преобладаваше битката в центъра на терена и играчите на двата отбора не съумяха да създадат чисти голови положения. Кифуети от Ботев и Серджо от Локомотив пробваха удари от дистанция, които обаче не поразиха целта. Така се стигна до 23-ата минута, когато "канарчетата" излязоха напред в резултата. Лазар Марин получи топката по лявото крило и отправи силен диагонален шут, при който стражът Витанов не се намеси убедително и пропусна коженото кълбо във вратата си.

До края на първата част домакините владееха инициативата, но така и не съумяха да отбележат изравнителен гол.

Втората част започна с натиск на Локомотив (Пловдив) и в 55-ата минута "смърфовете" стигнаха до изравнителен гол. Точен беше Стефан Велев, който реализира с изключително точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Димитров.

Две минути по-късно Кирил Котев беше на път да си реализира куриозен автогол. Защитникът върна топката към Витанов, който се подхлъзна и топката тръгна към вратата. Стражът обаче в последния момент се хвърли на шпагат и изби коженото кълбо пред голлинията.

В 67-ата минута Локомотив стигна до пълен обрат. След центриране от корнер Камбуров свали с глава към Котев, който от близка дистанция реализира.

В 78-ата домакините можеха да стигнат до трети гол, но Марчев пропусна да се разпише сам срещу стража на гостите Димитров. До края "канарчетата" се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но такъв не падна и Локомотив се поздрави с успеха.

Във временното класиране "смърфовете" заемат пето място с актив от 34 точки. Ботев е седми с 29 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ 2:1
0:1 Марин (23), 1:1 Велев (55), 2:1 Котев (67)

Срещата по минути тук:
10 - Пауло Серджо стреля от дистанция, но топката излиза в аут.
23 -  Гоол за Ботев! Лазар Марин стреля, стражът Витанов не се намеси добре и топката влетя във вратата му.
28 - Шут на Гъргоров от въздуха, но Димитров улавя без проблеми.
33 - Камбуров стреля с глава, но топката излиза в аут.
45+3 - Край на първата част!
------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
55 -  Гоол за Локо (Пловдив)! Стефан Велев изравнява с точен шут в долния ляв ъгъл на Димитров.
58 - Котев върна към стража Витанов, който се подхлъзна и топката се отправи към опразнената врата. Все пак вратарят я догони и предотврати попадение.
67 -  Гоол за Локомотив (Пловдив)! Разбъркване в наказателното поле на Ботев, топката попада в Котев, който не сбърка от близка дистанция.
78 - Марчев беше изведен сам срещу Димитров, но младият страж на Ботев се намесва решително и избива в корнер.
90+4 - Край на мача!

Локомотив: 12.Александър Витанов, 25.Крум Стоянов, 6.Кирил Котев  jalt.jpg, 15.Иван Иванов, 71.Пламен Крумов (38 smqna.jpg Траянов jalt.jpg), 20.Пауло Серджо (68 smqna.jpg Райнов), 22.Емил Гъргоров, 22.Стефан Велев , 19.Димитър Велковски (52 smqna.jpg Марчев) , 11.Мартин Камбуров, 9.Дани Кики jalt.jpg
Резерви: 13.Кристиян Кацарев, 3.Александър Тунчев, 18.Мартин Райнов, 19.Ванчо Траянов, 5.Георги Вълчев, 10.Веселин Марчев, 21.Бирсент Карагарен
Треньор: Ил. Илиев

Ботев: 21.Мартин Димитров, 28.Филип Филипов jalt.jpg, 6.Даниел Златков, 18.Радослав Терзиев, 11.Йордан Христов, 24.Лазар Марин  (64 smqna.jpg Кр. Димитров), 20.Серкан Юсеин jalt.jpg, 17.Лъчезар Балтанов jalt.jpg, 8.Тодор Неделев, 45.Наско Милев jalt.jpg (77 smqna.jpg Георгиев), 91.Рихави Кифуети (47 smqna.jpg Нелсън jalt.jpg)
Резерви: 27.Симеон Симеонов, 3.Радослав Апостолов, 22.Милко Георгиев, 5.Кристиан Димитров, 19.Борис Тютюков, 23.Грегъри Нелсън, 9.Емил Камберов
Треньор: Н. Костов

Стадион: "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Жълт картон: Дани Кики, Котев, Траянов (Локомотив); Милев, Юсеин, Балтанов, Филипов, Нелсън (Ботев)

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!