Локомотив (Пловдив) победи трудно с 1:0 Черно море в интригуващ мач, с който се даде началото на 17-ия кръг в Първа лига. В герой за "смърфовете" днес се превърна Дани Кики. Единият от любимците на публиката на "Лаута" влезе като принудителна смяна в 22-ата минута заради контузия на Пламен Крумов, а в 80-ата отбеляза ценното попадение. Така Локомотив продължи отличното си представяне при Едуард Ераносян и скочи в Топ 3.

За "смърфовете" това е четвърта поредна победа, а вече в седем мача "черно-белите" не познават вкуса на поражението. С актив от 29 точки Локомотив се изкачи до третото място, изпреварвайки Черно море и ЦСКА, които имат по 28.

В началото на срещата тази вечер опасностите бяха пред вратата на Ел Харуби. В 17-ата минута Иван Коконов пропусна отличен шанс да даде преднина на тима на Георги Иванов - Гонзо. Мароканският вратар на Локомотив обаче го отчая с отличната си намеса. До почивката най-запомнящото се положение бе в 38-ата минута. Тогава топката срещна корема, а след това и лявата ръка на Михаил Венков след удар на Мигел Луке, "смърфовете" претендираха за дузпа, но съдията Никола Попов остана безмълвен и не уважи искането им. По-рано пък Димо Бакалов беше санкциониран с жълт картон за симулация, след като опита пресилено да си издейства 11-метров наказателен удар.

Второто полувреме отново стартира с превес на "моряците", но постепенно избраниците на Ераносян започнаха да диктуват играта. Най-сериозното положение се откри пред Мартин Камбуров, който обаче днес нямаше ден и не успя да продължи победната си серия. В 72-ата минута ветеранът беше изведен отлично от резервата Умарбаев в наказателното поле на Черно море, но чешкият страж Коварж действа решително и успя да блокира удара му.

В 80-ата минута обаче вратата на варненци беше разпечатана. Умарбаев подаде към Дани Кики, който отблизо прониза Коварж с мощен изстрел, пращайки топката под гредата - 1:0. Това бе негов пети гол от началото на сезона в Първа лига.

Всичко за Първа лига

Телевизионната програма на Първа лига

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Дани Кики (80)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 Начало на мача.
11  Димо Бакалов е санкциониран с жълт картон от съдията Никола Попов заради симулация. Играчът на домакините опита да изработи дузпа, но без успех.
17 - Иван Коконов пропусна да открие резултата. Крилото на Черно море беше изведен зад гърба на защитата на домакините, но Ел Харуби се намеси решително.
22  Едуард Ераносян прави принудителна смяна. Пламен Крумов получи контузия и не може да продължи, в игра вече е Дани Кики.
23 - Удар на Михаил Венков, топката прелетя покрай целта.
38 - СПОРНО! Домакините претендират за дузпа. Камбуров подаде на Мигел Луке пред наказателното поле, халфът стреля, но топката се удари в ръката на Михаил Венков. Съдията Никола Попов обаче не уважи искането на "смърфовете" за наказателен удар.
41 - Ел Харуби спаси удар на Бакари.
45+2 - Бакари реши сам да завършва атака на гостите, стреляйки отдалеч, вместо да подава на съотборник.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 Начало на второто полувреме.
57 - Луке отправя удар към долния десен ъгъл на Коварж, който се справя и лови топката.
64 - Камбуров изпълни пряк свободен удар, стражът на Черно море отново е на мястото си.
72 - ОПАСНО! Камбуров беше изведен отлично от Умарбаев в наказателното поле на Черно море, но Коварж се хвърли и успя да блокира удара му.
80  ГОООЛ! Локомотив повежда с гол на Дани Кики - 1:0! Умарбаев пусна перфектен пас към връхлитащия в наказателното поле Кики, който с левия крак прониза Коварж за радост на публиката на домакините.
84 - Котев изчисти със задна ножица топката, която летеше към намиращия се на отлична позиция за стрелба Марек Кузма.
85 - ОПАСНО! Удар на Георги Илиев беше изчистен от голлиниятa.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Черно море с 1:0.

Резултат с изображение за локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов (22  9.Дани Кики ), 6.Кирил Котев, 5.Павел Виданов , 14.Иван Горанов, 17.Ванчо Траянов, 23.Мигел Луке (65  39.Парвиж Умарбаев), 27.Димо Бакалов (86  4.Стефан Йевтоски), 10.Веселин Марчев, 19.Димитър Велковски, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Илко Пиргов, 44.Ивайло Марков, 4.Стефан Йевтоски, 9.Дани Кики, 37.Ияд Хамуд, 39.Парвиз Умарбаев, 21.Бирсент Карагерен
Треньор: Едуард Ераносян

ЧЕРНО МОРЕ:
31.Пржемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп, 5.Стефан Станчев, 22.Пламен Николов, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев (85  98.Валентин Йосков), 6.Александър Цветков, 21.Георги Илиев, 7.Уго Секо (88  15.Tраян Траянов), 13.Иван Коконов, 9.Бакари (46 29.Марек Кузма)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 17.Мaртин Костадинов, 29.Марек Кузма, 15.Траян Траянов, 8.Ян Малик, 98.Валентин Йосков, 11.Владислав Романов
Треньор: Георги Иванов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна