Новият член на Първа професионална лига Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 1:0 над Ботев (Враца) в контролна среща, която се игра във Враца.

„Железничарите“ имаха леко превъзходство в мача и през първата част играчите на тима Янаки Смирнов и Атанас Фиданин направиха няколко пропуска.

Единственото попадение в мача падна в 66-ата минута, когато централният защитник Николай Дичев се разписа с глава. Четвърт час преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Димитър Петков-Макето в рамките на няколко секунди получи два жълти картони заради реплики към съдията Росен Гановски.

До края на мача вратарят на Ботев (Враца) Ивайло Яначков направи две решителни спасявания. За целия двубой домакините не успяха да отправят точен удар към вратата на Локомотив (Горна Оряховица).

Следващата контрола на „железничарите“ е на 23 юли, когато тимът на Ангел Червенков ще премери сили с друг новак във футболния ни елит – Верея.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка