Локомотив (ГО) смачка гостуващия Верея с 5:0 в последната среща от последния 26-и кръг на Първа лига.

Домакините от Горна Оряховица не оставиха никакви шансове на тима от Стара Загора, повеждайки в 25-ата минута с гол на Манимбу Кифуети с мощен удар от границата на наказателното поле. Същият този Кифуети удвои аванса на „железничароте” в 39-ата минута, а в добавеното време на първата част Игор Джоман направи преднината на домакините класическа.

След почивката с две попадения за Локомотив се отчете и Аристот Фонду, който първо в 61-ата минута се възползва от грешка в защитата на гостите и разстреля вратаря Павел Колев, а след това 85-ата минута реализира дузпа, отсъдена след извършено нарушение от Бандаловски.

След най-убедителния си успех от началото на кампанията Локомотив (ГО) завърши редовния сезон на 13-о място с 22 точки. Верея остана на десета позиция с 30 точки.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ВЕРЕЯ 5:0
1:0 Манибу Кифуети (25), 2:0 Манибу Кифуети (39), 3:0 Игор Джоман (45+1), 4:0 Аристот Фонду (61), 5:0 Аристот Фонду (85-дузпа)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача.
9 - Вратарят на гостите Пламен Колев хвана топката след изпълнение на пряк свободен удар.
17 - Ндонг от домакините шутира покрай вратата.
23 - Узунов шутира от пряк свободен удар за домакините, но вратарят Павел Колев улови топката.
25 -  ГОООЛ за Локо (ГО)! Манимбу Кифуети с мощей удар от границата на наказателното поле преодоля Павел Колев за 1:0.
31 - Бандаловски шутира покрай вратата на домакините.
39 -  ГОООЛ за Локо (ГО)! Манимбу Кифуети удвои преднината на домакините.
45+1 -  ГОООЛ за Локо (ГО)! Игор Джоман прави 3:0 за домакините
45+2 - Край на първата част.

46 - Начало на второто полувреме.
49 - Момчил Цветанов от гостите шутира от пряк свободен удар, но вратарят Банков боксира топката.
61 -  ГОООЛ за Локо (ГО)! Аристот Фонду се възползва от грешна в отбраната на гостите разстреля вратаря Пламен Колев от средна дистанция.
70 - Калоянов от гостите шутира от фаул право в стената от футболисти на домакините.
83 - ДУЗПА за Локо (ГО)! Бандаловски извърши нарушение в наказателното поле на гостите.
85 - ГОООЛ за Локо (ГО)! Аристод Фонду се разписа от бялата точка.
90+2 - Край на мача.

Резултат с изображение за локомотив горна оряховица логоЛОКО (ГО): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев , 5.Мартин Кавдански, 15.Жан Амброуз, 6.Атанас Фиданин, 24.Юлис Обаме-Ндонг (86 10.Бедри Рюстемов), 27.Игор Джоман , 23.Владислав Узунов, 38.Аристот Фунду , 14.Манимбу Кифуети , 28.Мохамед Бен Отман (68 22.Мадианга)
Резерви: 16.Петър Денчев, 33.Стефан Цонков, 37.Венцислав Керчев, 4.Николай Христов, 22.Маинду Карл Мадианга, 10.Бедри Рюстемов, 77.Любомир Генчев

Резултат с изображение за ВЕРЕЯ ЛОГОВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 2.Самуел Инкоом, 86.Иван Бандаловски, 6.Илиас Хасани, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов , 8.Oсман Балде, 14.Георги Андонов (64 18.Янислав Иванов), 11.Илиян Йорданов, 26.Селим Керкар (46  7.Момчил Цветанов), 17.Валери Домовчийски (46   32.Васил Калоянов)
Резерви: 99.Георги Аргилашки, 32.Васил Калоянов, 3.Владимир Зафиров, 33.Мирослав Енчев, 18.Янислав Иванов, 7.Момчил Цветанов

Горна Оряховица, стадион: "Локомотив"
Съдия: Георги Кабаков