Локомотив (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 като гост на Верея в последна среща от 20-ия кръг на Първа лига. Успехът за "смърфовете" дойде буквално в последните секунди на мача, когато резервата Парвизджон Умарбаев се разписа с глава след центриране на Мартин Камбуров.

През първата част двата отбора не предложиха атрактивен футбол и головите ситуации пред двете врати бяха твърде малко.

В 28-ата минута домакините можеха да поведат когато при едно центриране от корнер Владимир Зафиров стреля с глава, но от голлинията Иван Горанов изби.

Пет минути преди края на първата част Локомотив (Пловдив) също беше близо до гола. След многоходова атака за гостите Димо Бакалов пусна пас с пета към Марчев, който продължи към Дани Кики. Атакуващият футболист нанесе силен шут, който обаче бе отразен от Караджов. След намесата на вратаря топката се отклони от напречната греда.

След почивката ситуацията на терена не се промени. Двата отбора трудно намираха верния път към вратите и логично головите положения липсваха. При една от малкото такива Верея стигна до гол, който обаче правилно беше отменен заради засада. Елиаш засече с глава центриране отдясно и прати топката във вратата на Ел Харуби. Той обаче беше зад отбраната на пловдивчани по време на паса и попадението не беше зачетено.

Срещата вървеше към логично нулево равенство, когато Камбуров настигна топката на левия тъч, центрира в наказателното поле на домакините и там резервата Умарбаев в с глава порази целта, носейки ценни три точки за тима си.

С този успех Локомотив (Пловдив) събра актив от 33 точки и вече е на 4-о място във временното класиране. Верея остава с 23 на 9-ото място.

ВЕРЕЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Умарбаев (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации пред двете врати в началните минути.
22 -  Веселин Марчев е изведе отляво и стреля силно по-диагонала, но праща топката в аут
29 -  Страхотна намеса на Иван Горанов, който чисти топката пред голлинията след удар с глава към вратата на Ел Харуби.
35 - Горанов пробва удар от дистанция, но Караджов улови.
40 -  Дани Кики стреля от границата на наказателното поле на Верея, но топката срещна напречната греда.
45 - Край на първото полувреме!
----------------------------------------
46 - Начало на втората част!
62 - Елиаш засича с глава центриране отдясно и праща топката във вратата на Ел Харуби. Попадението е отменено заради засада. Повторенията показа, че решението на съдиите е правилно.
84 - Домовчийски шутира от удобна позиция, но топката среща тялото на бранител на гостите.
90+3 -  ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)! Умарбаев засече с глава центриране на Камбуров и праща топката във вратата на Караджов.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Запрянов, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев, 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов (78Керкар), 14. Георги Андонов, 18. Янислав Иванов (70Домовчийски), 10. Елиаш (к), 25. Георги Ангелов , 4. Селим бен Дежмиа
Резерви: 1. Пламен Колев, 17. Валери Домовчийски, 71. Емре Емин, 33. Мирослав Енчев, 26. Селим Керкар
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 4. Стефан Йевтоски (76Велковски), 17. Ванчо Траянов ,  9. Дани Кики (69Умарбаев), 11. Мартин Камбуров (к) , 27. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев (85Мартинович )
Резерви: 1. Илко Пиргов, 90. Гилерме да Соуса, 15. Димитър Везалов, 24. Роберт Петров, 19. Димитър Велковски, 77. Дино Мартинович, 39. Парвиз Умарбаев
Треньор: Едуард Ераносян

Съдия: Драгомир Драганов