Локомотив (Горна Оряховица) победи Пирин с 1:0 в първа среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Пирин можеше да поведе в 4-ата минута, но Тони Тасев пропусна дузпа за нарушение на Атанас Фиданин срещу Станислав Костов. Локомотив обаче излезе напред резултата в 23-ата минута с попадение на Димо Атанасов, който получи топката на границата на наказателното поле и технично я прати в обратния ъгъл на вратаря на гостите.

През втората част Пирин тръгна напред и се оголи в отбрана, а Локомотив изпусна няколко положения през вратата на гостите, като с гола се разминаха Рихави Кифуети, Симеон Мечев и Владислав Узунов. "Орлетата" пък имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Кавдански в 80-ата минута, но реферът Ангел Баялцалиев отсъди фаул извън наказателното поле.

Локомотив затвърди добрата си форма в последните срещи и се измъкна от зоната на изпадащите, докато Пирин пропусна шанс да се доближи до тимовете от топ 8.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ТВ програмата на Първа професионална лига

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ПИРИН 1:0
1:0 Димо Атанасов​ (23')

Резултат с изображение за локомотив горнаЛокомотив (ГО): 91.Николай Банков, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 5.Мартин Кавдански, 30.Димо Атанасов  (7.Симеон Мечев), 27.Игор Джоман, 28.Мохамед бен Отман, 14.Рихави Кифуети, 23.Юлис Ндонг, 8.Милен Желев, 18.Цветан Генков
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 33.Стефан Цонков, 23.Владислав Узунов, 77.Любомир Генчев, 10.Янаки Смирнов, 9.Тихомир Кънев

Резултат с изображение за пирин благоевградПирин: 76.Красимир Костов, 4.Кристиян Кощрна, 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 6.Орлин Старокин (24.Антон Костадинов), 27.Костадин Ничев, 15.Димитър Благов (9.Владислав Златинов), 7.Тони Тасев (10.Ндуе Муйеци), 19.Станислав Костов, 11.Даниел Младенов
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 29.Алешандре Ханс, 26.Манол Чапов, 30.Тодор Траянов

Съдия: Ангел Баялцалиев
Стадион: "Локомотив", Пловдив

Легенда: гол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна