Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик завършиха при резултат 1:1 своя двубой от група "Б" на втория етап от Първа лига. Гола за домакините вкара Аристоте Ндунлага, а за бургазлии се разписа Венци Христов.

Локомотив бе по дейния отбор и изпузна няколко добри положения, с които можеше да вземе победата. Вратарят на гостите Янко Георгиев пък се превърна в герой и грешник за своя тим. Той спаси няколко опасни удара към вратата си, но сгреши при гола на Локомотив.

Нефтохимик излезе напред в резултата в 21-ата минута, когато Романов бе изведен по крилото, пусна към Христов, който сам срещу Банков не сгреши.

Локомотив стигна до изравняването в 36-ата минута. Тогава Георгиев излезе неразчетено при центриране от фаул, размина се с топката, а Ндунгала с глава прати топката в опразнената врата за 1:1. Нападателят реализира гол в четвърти пореден двубой.

До края и гредата помогна на гостте да си тръгнат с точката. В заключителните секунди пък Банков се намеси решително и запази резултата 1:1.

В класирането двата тима са на полседните две места в група "Б". Нефтохимик има 27 точки, а Локомотив - 26.

Локо (ГО) - Нефтохимик 1:1
0:1 Венци Христов (21), 1:1 Аристоте Ндунлага (36)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- Венци Христов пробва да удар от далеч, но прати встрани от вратата
21- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Романов бе изведен по крилото, пусна към Христов, който сам срещу Банков не сгреши!
30- Топовен изстрел от въздуха на Джоман и много добро спасяване на Янко Георгиев
31- Удар на Амброуз, който профуча покрай вратата
36- ГОЛ ЗА ЛОКО! Георгиев излезе неразчетено при центриране от фаул, размина се с топката, а Ндунгала с глава прати топката в опразнената врата за 1:1
45- Край на първото полувреме!
___________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
69- Греда! Ндонгала за Кифуети, който засече към далечния ъгъл, но улучи страничния стълб
87- Бен Отман центрира отляво на главата на Кифуети, който обаче праща над вратата от точката на дузпата
90- Йордан Йорданов стреля от фаул, но Банков се хвърля и спасява силния шут
90+3- Край на мача!

Локомотив<br />(Горна Оряховица)Локо (ГО): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 5.Мартин Кавдански, 15.Жан Амброуз, 24.Юлис Обаме-Ндонг, 27.Игор Джоман, 22.Маинду Карл Мадианга (56-37.Венцислав Керчев), 28.Мохамед Бен Отман, 38.Аристоте Фунду, 23.Владислав Узунов (74-9.Софиан Муса), 14.Рахави Кифуети
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 33.Стефан Цонков , 4.Николай Христов, 11.Красен Трифонов, 9.Софиан Муса, 7.Любомир Генчев
Треньор: Александър Димитров

Резултат с изображение за фк нефтохимикНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Хомей Виктор, 25.Ангел Грънчов, 3.Георги Хашев, 19.Михаел Орачев, 13.Йордан Йорданов, 20.Яни Пехливанов, 21.Мариян Огнянов(72-10.Галин Иванов), 7.Иван Вълчанов, 11.Владислав Романов (90-71.Илия Миланов), 91.Венцислав Христов(83-24.Костадин Хазуров)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 17.Ранди Онуоха, 32.Любомир Божинов, 10.Галин Иванов, 15.Живко Петков, 71.Илия Миланов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация