Гол на Мартин Райнов стигна на домакините да вземат трите точки

LAP.BG
LAP.BG
LAP.BG
1 от 4

Левски загуби с 0:1 от Берое и бързо заличи оставените добри впечатления от обрата над ЦСКА преди седмица. Вместо да спечелят гостуването в Стара Загора, "сините" съживиха домакините, които се представят слабо напоследък и имаха само една победа от началото на годината - 4:0 над Дунав.

В герой за Берое днес се превърна Мартин Райнов. Завърналият се тази зима под Аязмото халф вкара във вратата на Николай Кръстев в 12-ата минута, което се оказа достатъчно за спечелването на трите точки. Успехът най-вероятно ще отложи сътресенията под Аязмото, където се очакваше смяната на треньора Ферарио Спасов при издънка днес.

За Левски това е пета поредна загуба като гост на Берое в Стара Загора. "Сините" вече имат само три точки аванс пред ЦСКА. Левски е втори с 48, а "червените" трети с 45. Берое скочи на деветото място с 29 точки.

Избраниците на Феро започнаха по-активно срещата, като в 10-ата минута Мапуку бе близо до откриване на резултата, но Давид Яблонски изчисти пред голлинията. Секунди по-късно Берое поведе. В 12-ата минута Мартин Райнов се извиси в наказателното поле на Левски след центриране от корнер на Антон Карачанаков и отбеляза с глава, изпращайки топката в долния десен ъгъл на Николай Кръстев. Яблонски закъсня с опазването на Райнов при ситуацията. Младият вратар Кръстев и днес получи шанс от Николай Митов, а Божидар Митрев остана на пейката.

До почивката "сините" опитаха да изравнят, но удари на Бурабия, Адениджи и Веселин Минев не попаднаха в целта. В няколко ситуации опитният словашки страж Душан Перниш игра на висота и с отличните си намеси отчая столичани.

Митов потърси промяна в началото на второто полувреме, когато замени Сашо Александров с Антон Огнянов, който обаче се включи слабо и с нищо не помогна на тима си. "Сините" продължиха да пробват далечни удари, явно нямайки идея как да пробият подредената защита на Берое.

В 57-ата минута Атанас Зехиров нахлу опасно в наказателното поле на "сините", Яблонски влезе в съприкосновение с него и домакините изразиха претенции за дузпа. Съдията Николай Йорданов остана безмълвен, а малко след това беройци отново поискаха наказателен удар. Георги Божилов опита да преодолее Георги Костадинов вдясно в наказателното поле на Левски, топката срещна ръката на халфа, но реферът отново прецени, че няма дузпа.

Най-запомнящото се до края на мача беше греда след удар на Прохазка в 86-ата минута.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)
Всичко за Първа лига

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Мартин Райнов (12)

Резултат с изображение за берое лого
БЕРОЕ : 12.Душан Перниш, 18.Атанас Зехиров , 24.Венцислав Василев, 5.Aсен Георгиев, 19.Пламен Тенев , 4.Кохей Като , 7.Мартин Райнов , 14.Георги Божилов, 17.Антон Карачанаков (76  11.Виле Салмикиви), 24.Матеас Делич (65  91.Ерик Почански), 10.Жуниор Мапуку (87  23.Борислав Цонев)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 15.Георги Динков, 33.Том, 23.Борислав Цонев, 91.Ерик Почански, 27.Денислав Станчев, 11.Виле Салмикиви
Tреньор: Ферарио Спасов

Резултат с изображение за пфк левски
ЛЕВСКИ: 24.Николай Кръстев, 25.Сашо Александров (46  18.Антон Огнянов), 2.Сърджан Лукин, 28.Давид Яблонски, 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов (60  20.Антонио Аниете), 27.Мехди Бурабия, 7.Франсис Нар, 12.Божидар Краев (73  26.Амаду Сукуна), 15.Роман Прохазка, 17.Бабатунде Адениджи
Резерви: 21.Божидар Митрев, 3.Димитър Пиргов, 5.Александър Александров, 8.Джереми Де Ноойер, 18.Антон Огнянов, 26.Амаду Сукуна, 20.Aнтонио Аниете
Треньор: Николай Митов

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация