Левски допусна изненадваща издънка на собствен терен. "Сините" и Дунав (Русе) завършиха 1:1 в среща от третия кръг от първата шестица на Първа лига. "Сините" остават втори във временното класиране с 56 точки, лидерът Лудогорец е с 68 и мач по-малко. Новакът остава четвърти в таблицата с 45 точки.

Иначе всичко на "Герена" започна перфектно за домакините, които поведоха още в 6-ата минута. Антонио Аниете центрира от пряк свободен удар, но фалцираната топка изненада вратаря на гостите Антонов и спря в мрежата, след като се отклони от главата на Мирослав Будинов. Попадението беше записано като автогол на нападателя на Дунав – 1:0.

В 25-ата минута Димитър Пиргов засече с глава центриране на Аниете от корнер, ударът му премина над напречната греда. Само 4 по-късно невероятен пропуск направи Божидар Краев! Адениджи и Аниете създадоха суматоха в пеналта на Дунав. Испанецът върна назад към абсолютно непокрития Краев, който от около 12 метра би високо над вратата.

В 35 –ата минута Хубчев проби отлично отляво и центрира в пеналта на домакините, Самир Аясс връхлетя и стреля с глава покрай гредата. В 39-ата минута след продължително разиграване на домакините топката стигна до Сашо Александров. Бранителят стреля силно от границата на наказателното поле, Станислав Антонов с мъка изби в корнер.

Сценарият се повтори и след почивката. „Сините“ имаха инициативата, създаваха положения, но с лекота ги пропускаха. Гостите контраатакуваха опасно. В 50-ата минута Георги Костадинов пропусна от чиста позиция! Халфът беше изведен зад защитата на Дунав, излезе сам срещу Антонов, но би в тялото на вратаря.

Осем по-късно Краев се озова сам срещу вратаря, който отново се намеси отлично.

В ответната атака гостите свариха неподготвена отбраната в синьо. Карагерен пусна към Костадинов, той влиза в пеналта и центрира остро пред вратата. Прохазка се размина левашки с топката и тя отива към застаналия зад него Будинов. Гологлавият нападател стреля слабо с глава, топката тупна в тревата и излезе в аут.

В 64-ата минута фрапантен пропуск направи отново Краев! Националът беше изведен сам срещу русенския страж от Станислав Иванов, обаче изкара топката в аут. После резервата на гостите Ненов можеше да изравни, но би слабо в ръцете на Кръстев.

Четвърт час преди края Дунав изравни. Груба грешка на Костадинов позволи на Аясс да му отнеме топката и да пусне към Бранимир Костадинов. Нападателят надбяга тромавия Лукин и излиза сам срещу Кръстев, но стреля в тялото му. Отскочилата топка беше засечена от съобразителния Самир Аясс, който надскочи Александров и Пиргов и с глава опъна мрежата за 1:1!

Двубоят по минути:

1- Начало на мача
6 -  ГОООЛ за Левски! Аниете центрира от пряк свободен удар, но фалцираната топка изненадва вратаря на гостите Антонов и спира в мрежата след като се отклонява от главата на Мирослав Будинов. Попадението е записано като автогол на нападателя на Дунав.
10-15 - Надмощие на "сините", но без опасни положения пред Антонов.

23 - Старши треньорът на домакините Николай Митов изпрати трима от резервите за загряват зад вратата.
25 - Димитър Пиргов засича с глава центриране на Аниете от корнер, ударът му преминава над напречната греда.
 29 -  Невероятен пропуск на Божидар Краев! Адениджи и Аниете създават суматоха в пеналта на Дунав. Испанецът връща назад към абсолютно непокрития Краев, който от около 12 метра бие високо над вратата.
35 -
Хубчев пробива отлично отляво и центрира в пеналта на домакините, Самир Аясс връхлита и стреля с глава покрай гредата.

39 -  След продължително разиграване на домакините топката стига до Сашо Александров. Бранителят стреля силно от границата на наказателното поле, Станислав Антонов с мъка избива в корнер.

45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Георги Костадинов пропуска от чиста позиция! Халфът е изведен зад защитата на Дунав, излиза сам срещу Антонов, но бие в тялото на вратаря.
58 - Божидар Краев излиза сам срещу Станислав Антонов и той отново се намесва отлично.

59 -  Най-добрият шанс за Дунав! Бърза контраатака сварва неподготвена отбраната в синьо. Карагерен пуска към Костадинов, той влиза в пеналта и центрира остро пред вратата. Прохазка се разминава левашки с топката и тя отива към застаналия зад него Будинов. Гологлавият нападател стреля слабо с глава, топката тупва в тревата и излиза в аут.
64 -
Невероятен пропуск на Краев! Националът е изведен сам срещу русенския страж от Станислав Иванов, обаче изкарва топката в аут.

68 - Резервата на гостите Ненов можеше да изравни, но би слабо в ръцете на Кръстев.
75 - ГОООЛ за ДУНАВ! Левашка грешка на Костадинов позволява на Аясс да му отнеме топката и да пусне към Бранимир Костадинов. Нападателят надбягва тромавия Лукин и излиза сам срещу Кръстев, но стреля в тялото му. Отскочилата топка е засечена от съобразителния Самир Аясс, който надскача Александров и Пиргов и с глава опъва мрежата за 1:1!
81 -
Аниете пропуска от чиста позиция.
90+2 - Край на мача. Левски - Дунав 1:1.

Резултат с изображение за levski sofia logoЛЕВСКИ: 89. Николай Кръстев, 2. Сърджан Лукин (87 - 18.Антон Огнянов), 3. Димитър Пиргов, 8. Джереми де Нойер (73 - 7.Франсис Нар), 12. Божидар Краев, 15. Роман Прохазка, 17. Бабатунде Адениджи, 20. Антонио Аниете, 25. Сашо Александров, 70. Георги Костадинов, 99. Станислав Иванов
Резерви: 21. Божидар Митрев, 5. Александър Александров, 6. Ивайло Найденов, 7. Франсис Нар, 18. Антон Огнянов, 26. Амаду Сукуна, 75. Алекс Боримиров

Резултат с изображение за дунав русе логоДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев , 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 23. Христофор Хубчев , 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (88 - 3.Марио Петков), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен (64 - 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов (71 - 99.Ндуйе Мойеци) , 9. Мирослав Будинов
Резерви: 30. Веселин Добрев, 8. Ивайло Раденцов, 94. Юлиян Ненов, 99. Ндуйе Мойеци, 66. Искандар Джалилов, 3. Марио Петков, 32. Стефан Митев

Стадион: "Георги Аспарухов Виваком Арена"
Главен съдия: Станислав Тодоров