Левски постигна втора поредна минимална победа в Първа лига. След успеха над Славия в предишния кръг с 1:0, сега "сините" успяха да надделеят над Верея като гост със същия резултат. Единственото попадение в срещата бе дело на Антонио Аниете. Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като капитанът Елиаш бе изгонен за удар в лицето.

Треньорът на Левски Елин Топузаков направи две промени, които повлияха положително на играта на тима. На терена за пръв път като титуляр в Първа лига се появи Хеан Деса, който бе най-активен за гостите до 76-ата минута, когато бе заменен.

Левски започна срещата с атаки, като Деса се стараеше да докаже, че има място сред титулярите във всеки мач. Именно след рейдове на перуанеца дойдоха първите две опасности пред вратата на Верея.

Домакините отвърнаха с много добра атака, която обаче бе спряна със спорна засада.

"Сините" се активизираха още повече в края на първата част. Адениджи бе изведен от Прохазка сам срещу Караджов, но стражът много добре парира удара му.

Капитанът на Верея Елиаш пък удари с ръка словашкия халф на Левски и бе изгонен от терена за втори жълт картон в последната минута на първото полувреме.

Играчите на Елин Топузаков се втурнаха в атака от началото на второто полувреме, използвайки факта, че са с човек повече. Натискът даде резултат в 68-ата минута, когато Прохазка центрира добре към далечната греда, а там напълно непокрития Антонио Аниете с плонж вкара за 1:0 в полза на Левски.

Футболистите на Александър Томаш не успяха да осъществат натиск в заключителните минути и Левски спокойно изчака последния съдийски сигнал.

Поне временно "сините" са само на три точки от лидера Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко. Верея се намира на седмо място с 22 точки.

1- Начало на мача
8- Хубав рейд по крилото на Деса. Футболистът на Левски нахлу в наказателното поле на Верея и стреля, но топката мина над вратата
11- Деса отново пробива, лъже бранител и вратаря Караджов, след което пусна към Адениджи. Нападателят обаче бе надскочен и не може да прати топката в празната врата
22- Аниете стреля опасно от свободен удар, но топката мина над вратата
41- Аденджи излиза сам срещу Караджов, но стражът на Верея парира удара му
43- Бурабия стреля силно в долния ъгъл, Караджов се разтегна и изби. Топката попадна в Адениджи, който веднага стреля, но отново вратарят на Монтана с енамеси и изби в корнер
45+1- Червен картон за Елиаш! Капитанът на Верея удари с ръка Прохазка, за което получи втори жълт картон и напусна терена
45+2- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Хубав удар на Аниете от дъгата на пеналта, но над целта
56- Де Нойер стреля, но покрай вратата
68- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Прохазка центрира към далечната греда, където непокрития Аниете с плонж прониза вратата на Верея
79- Здравко Илиев стреля опасно по диагонал, топката профуча покрай вратата на Йоргачевич
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

Резултат с изображение за верея фкВерея: 12.Иван Караджов, 21.Здравко Илиев, 6.Илиас Хасани, 25.Георги Ангелов, 3.Владимир Зафиров (465.Илия Мунин), 15.Костадин Слаев, 10.Елиаш, 14.Георги Андонов (568.Осман Балде), 7.Момчил Цветанов (7532.Васил Калоянов), 11.Илиян Йорданов, 9.Амаду Сукуна
Резерви:1.Пламен Колев, 27.Светослав Диков, 77.Педро Еуженио, 8.Осман Балде, 32.Васил Калоянов, 5.Илия Мунин, 33.Мирослав Енчев
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за пфк левскиЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 3.Димитър Пиргов, 5.Александър Александров, 14.Веселин Минев, 2.Сашо Александров, 8.Джереми де Нойер, 20.Антонио Аниете (719.Илиян Мицански), 25.Мехди Бурабия, 11.Хеан Деса (767.Франсис Нар), 15.Роман Прохазка, 17.Бабатунде Адениджи (8212.Божидар Краев)
Резерви: 21.Иван Чворович, 2.Сърджан Лукин, 7.Франсис Нар, 9.Илиян Мицански, 10.Галин Иванов, 12.Божидар Краев, 44.Виктор Генев
Треньор: Елин Топузаков

Стара Загора, "Трейс Арена"
Съдия:
Стефан Апостолов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна