Левски победи с категоричното 5:1 Черно море и записа най-изразителната си победа през този сезон. "Сините" нямаха проблем срещу "моряците" и с лекота извоюваха трите точки на своя стадион "Георги Аспарухов".

С хеттрик за убедителната победа блесна голмайсторът Венцислав Христов, а по един гол добавиха талантът Божидар Краев и умуващият дали да остане в клуба след края на сезона Мигел Бедоя. Автор на единственото попадение за Черно море стана Даниел Георгиев, който беше изравнил за 1:1 в 12-ата минута, но след това избраниците на Никола Спасов нямаха сили да се противопоставят на "сините".

Първи мрежата на "моряците" опъна Божидар Краев. В 8-ата минута талантът беше изведен отлично отляво в наказателното поле на гостите от Георги Костадинов и с техничен удар по земята мушна топката под Георги Китанов за 1:0. Това беше първи гол за Краев тази пролет, като за последно той се разписа през ноември срещу Монтана.

Само 4 минути след това варненци изравниха. Матиа Курьор подаде на Тодор Паланков на фланга, който пусна успоредно на голлинията, откъдето непокритият Даниел Георгиев (юноша на Левски и бивш играч на ЦСКА) наказа Боян Йоргачевич за 1:1.

Малко след това се наложи играта да бъде прекъсната, за да се окаже медицинска помощ на Китанов. Младият вратар на гостите от Варна получи удар в главата от Максимилиан Карнер и от веждата му текна кръв. Наложи се да бъде зашита отворената му аркада, която обаче не го спря да доиграе срещата.

До почивката домакините отново взеха гол аванс. В 34-ата минута Бедоя центрира от пряк свободен удар, топката тупна пред Китанов и влетя в мрежата му, като Венци Христов леко я докосна и попадението беше записано на негово име - 2:1.

В началото на втората част Спасов потърси промяна, пускайки Бакари в атака на мястото на защитника Борислав Стойчев. "Сините" продължиха да доминират, като в 63-ата минута Венци Христов направи пропуск, след което поправи грешката си в 68-ата минута, когато беше точен за 3:1. Бедоя центрира от фаул, а голмайсторът беше оставен непокрит в наказателното поле на Черно море, засече с глава и преодоля Китанов.

В 75-ата отново Христов попадна в прегръдките на съотборниците си. Георги Костадинов пусна към тарана, който се разписа със силен изстрел с десния крак - 4:1, a това беше неговото седмо попадение с екипа на Левски.

В 86-ата резултатът набъбна до категоричното 5:1. Костадинов подаде на Бедоя, който останал сам срещу вратаря, ознаменува добрата си игра с попадение. И в тази ситуация отбраната на Черно море действа крайно неразчетено, оставяйки испанеца да вкара без проблем.

След най-изразителната си победа този сезон вторият в "А" група Левски събра 50 точки, докато "моряците" имат 32 и заемат шестата позиция.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 5:1
1:0 Божидар Краев (8), 1:1 Даниел Георгиев (12), 2:1 Венцислав Христов (34), 3:1 Венцислав Христов (68), 4:1 Венцислав Христов (75), 5:1 Мигел Бедоя (86)

Срещата по минути:
5- Първи точен удар в мача, отправи го Венцислав Христов от границата на наказателното поле, Георги Китанов улови топката.
8 -  ГОООЛ! 1:0 за Левски! Божидар Краев открива резултата. Талантът беше изведен отлично отляво в наказателното поле на гостите от Георги Костадинов и с техничен удар по земята мушна топката под Китанов.
12 -
ГОООЛ! Черно море изравнява - 1:1! Даниел Георгиев е точен. Матиа Курьор подаде на Тодор Паланков на фланга, който пусна успоредно на голлинията, откъдето непокритият Дани Георгиев наказа Боян Йоргачевич.
16 - Играта е временно спряна. Вратарят на Черно море Георги Китанов получава медицинска помощ. Той получи удар в главата от Максимилиан Карнер и от веждата му текна кръв.
17 - Лекарите на Черно море зашиха отворената аркада под веждата на дясното око на Китанов. Стражът продължава участие в мача.
30 - Удар на Франсис Нар е уловен от Китанов.
34 -  ГОООЛ! Левски отново повежда - 2:1! Мигел Бедоя центрира от пряк свободен удар, топката тупна пред Китанов и влетя в мрежата му, като Венци Христов леко я докосна и попадението е записано на негово име.
45 - Добавеното време е 5 минути.
45+5 - ОПАСНО! Бедоя беше изведен сам срещу Китанов, но точно преди да стреля, притичалият Траян Траянов изби в ръцете на стража на Черно море.
45+5 - Край на първото полувреме.
-------------------
49 - След центриране на Веселин Минев, Франсис Нар се озова непокрит в наказателното поле, но ударът на французина беше слаб.
53 - Бакари подаде към Курьор, който стреля от над 20 метра, но встрани от вратата на "сините".
63 - ОПАСНО! Най-големият пропуск в мача. Бедоя подаде на Венци Христов, чийто удар успоредно на голлинията се превърна в подаване на далечната греда на опразнената врата за Прохазка. В последния момент обаче Михаил Венков изби в корнер.
68 -  ГОООЛ! 3:1 за Левски! Венци Христов с втори гол в мача. Бедоя центрира от фаул, а нападателят на домакините беше оставен непокрит в наказателното поле на Черно море, преодолявайки с глава Георги Китанов.
75 -
ГОООЛ! Венци Христов с хеттрик - 4:1! Георги Костадинов пусна към голмайстора на "сините", който се разписа със силен изстрел в десния ъгъл на Китанов.
80 - Пропуск на Курьор, който се озова на стрелкова позиция, но шутира високо над вратата на Левски.
86  -  ГОООЛ! Мигел Бедоя също бележи - 5:1! Испанецът беше отлично изведен от Георги Костадинов изведен зад защитата на "моряците" и преодоля Китанов с удар по земя.