Левски победи Нефтохимик с 1:0 в последен мач от програмата на Първа лига за днес. "Сините" записаха 13-и пореден успех срещу "шейховете", а успехът им можеше да е по-изразителен, ако не бяха пропуските пред вратата на Янко Георгиев, който спаси няколко опасни положения.

Адениджи вкара единствения гол в мача в началото на втората част, след като остана непокрит и от около 10 метра вкара топката в мрежата. Именно Адениджи пропусна две добри възможности пред вратата на бургазлии, а такива направиха още Бурабия, Прохазка и Краев.

"Шейховете" отвърнаха с един силен удар на Дюлгеров, който Йоргачевич спаси, макар трудно, но в края на мача можеха да се възползват от грешки в "синята" отбрана, които вбесиха Елин Топузаков.

Левски стопи на 4 точки разликата от лидера Лудогорец, но има мач повече, докато Нефтохимик е предпоследен в таблицата.

ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК 1:0
1:0 Бабатунде Адениджи (47')

LevskiЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 44.Виктор Генев , 5.Александър Д. Александров, 3.Димитър Пиргов, 25.Александър Е. Александров, 27.Мехди Бурабия , 15.Роман Прохазка, 8.Джереми Де Ноойер , 11.Хеан Деса (7.Франсис Нар), 17.Бабатунде Адениджи  (9.Илиан Мицански), 20.Антонио Аниете (12.Божидар Краев )
Резерви: 21.Иван Чворович, 4.Мики Орачев, 6.Ивайло Найденов, 2.Сърджан Лукин

Neftochimic BurgasНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 20.Яни Пехливанов (6.Марко Ранджелович), 2.Костадин Велков, 26.Виктор Хомей, 22.Емануил Манев (15.Живко Петков), 32.Любомир Божинов, 21.Мариян Огнянов (17.Румен Руменов), 19.Михаел Орачев, 8.Николай Дюлгеров , 7.Иван Вълчанов, 91.Венцислав Христов
Резерви: 12.Стоян Колев, 3.Иво Малинов, 25.Ангел Грънчов, 10.Кристиян Парашкевов

Стадион: "Георги Аспарухов" (София)
Съдия: Владимир Вълков
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Всичко за Първа лига
Tелевизионната програма на Първа лига

По-интересното от мача по-минути:
1' Начало на мача.
22' - ОПАСНО! Адениджи стреля опасно към врата на съперника, а Деса опита добавка, но не намери добре топката.
29' - ОПАСНО! Адениджи отправи силен удар към Янко Георгиев, но стражът на Нефтохимик се справи.
45' - Край на първата част.
***
46' - Начало на второто полувреме.
47'  - ГООООЛ! Адениджи бележи за 1:0, след като получи пас около точката на дузпата, спря си топката и я насочи в мрежата.
61' - Прохазка стреля от дистанция, но топката преминава покрай гредата на вратата на Нефтохимик.
64' - ОПАСНО! Дюлгеров опита далечен удар, но Йоргачевич спаси.
65' - ОПАСНО! Бурабия се възползва от грешка на вратаря на Нефтохимик, стреля силно, но Георгиев изби в корнер.
72' - ОПАСНО! Пореден пропуск на Бурабия. Насочи топката силно, но Георгиев спаси.