Шампионът Лудогорец демонстрира класата си и в Горна Оряховица, спечелвайки с категоричното 5:0 срещу местния Локомотив. Над всички в мача от 24-ия кръг бе Клаудиу Кешеру. Румънският голмайстор блесна с хеттрик, а по веднъж се разписаха Марселиньо и Вандерсон. Капитанът Светослав Дяков пък беше заменен принудително през първото полувреме поради контузия.

След лесния успех тимът на Георги Дерменджиев събра 63 точки и поведе с цели 15 на втория Левски, който по-рано днес загуби с 0:1 от Берое.

В Горна Оряховица шампионите постигнаха 20-ата си победа този сезон в Първа лига. Локомотив пък инкасира 13-то поражение и остава на предпоследното 13-о място с 19 точки. Както вече стана ясно, новият треньор на "железничарите" ще бъде Александър Димитров.

"Орлите" доминираха през цялото време, като успяха да поведат с ранен гол. Още в 6-ата минута Марселиньо откри резултата след центриране на Вандерсон - 0:1.

В 31-ата минута Дяков се препъна и получи разтежение в бедрото, което го изкара от игра, а съмненията са за разкъсан мускул.

В началото на втората част "орлите" удвоиха преднината си. Моци напредна отдясно и пусна извеждащо подаване към Кешеру, който се разписа технично, изпращайки топката в далечния ъгъл на Банков за 0:2. След това шампионите намалиха оборотите, а в края на мача отново се развихриха. В 80-ата минута Вандерсон се разписа след асистенция на Кешеру. Румънецът пък успя да оформи хеттрика си, след като в 86-ата разстреля Николай Банков за 0:4. Асистира му резервата Лукоки, който му подаде и за 0:5 в 92-ата минута.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)

Всичко за Първа лига

ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) - ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Марселиньо (6), 0:2 Клаудиу Кешеру (49), 0:3 Вандерсон (80), 0:4 Клаудиу Кешеру (86), 0:5 Клаудиу Кешеру (90+2)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
ГОООЛ! Лудогорец повежда с гол на Марселиньо - 0:1! Вандерсон центира към сънародника си, който се пребори с Мартин Кавдански и отблизо не остави шанс на Николай Банков.
9 - Пропуск на Кешеру. Румънският голмайстор получи подаване от Кафу в наказателното поле на Локомотив, стреля силно, но неточно.
14 - Вандерсон падна в наказателното поле след контакт с Николай Христов. Гостите поискаха дузпа, съдията Никола Попов остави играта да продължи.
23 - Удар на Юлис Ндонг, Владо Стоянов спасява.
28 - Моци стреля от далчена дистанция, топката рикошира и прелетя над вратата.
31 - Светослав Дяков се препъна и получи разтежение в бедрото, което го изкара от игра.
33  Георги Дерменджиев пуска Абел Анисе.
41 - Шут на Марселиньо след двойно подаване с Вандерсон, топката мина вдясно от вратата на домакините.
45 - Банков се намесва решително и спасява удар на Лукас Саша.
45+1 - Край на първото полувреме.
----
46 - Начало на второто полувреме.
46  Две смени при домакините. Любо Генчев и Бен Отман влизат в игра. Заменените са Кавдански и Кифуети.
49 ГОООЛ! Кешеру бележи - 0:2! Моци напредна отдясно и пусна извеждащо подаване към сънародника си, който се разписа технично, изпращайки топката в далечния ъгъл на Банков.
56 - Банков спасява удар на Марселиньо.
65 - Милен Желев стреля към вратата на Лудогорец, но неточно в аут.
72 - Mохамед Бен Отман изпълни пряк свободен удар, топката прелеят на сантиметри над вратата. Владислав Стоянов не помръдна.
80  ГОООЛ! Вандерсон също бележи - 0:3! Марселиньо хитро пропусна топката за Вандерсон, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив и реализира без проблем.
81  Вандерсон е заменен от Джоди Лукоки.
81  Муса отстъпва място на Владислав Узунов.
86  ГОООЛ! Кешеру с втори гол - 0:4! Румънецът овладя подаване на Лукоки, обърна се към вратата и със силен удар прониза Банков.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 Кешеру оформя хеттрика си - 0:5! Oтново Лукоки асистира на румънеца, който пак препарира Банков.
90+3 - Край на мача. Лудогорец разби Локомотив (Горна Оряховица) с 5:0.

Резултат с изображение за локомотив горна оряховица
ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица): 91.Николай Банков, 6.Атанас Фиданин, 33.Стефан Цонков, 5.Мартин Кавдански (46  28.Мохамед Бен Отман), 8.Милен Желев, 4.Николай Христов, 23.Юлис Ндонг, 27.Игор Джоман, 38.Аристоте Фунду, 14.Рахави Кифуети (46  77.Любомир Генчев), 9.Софиан Муса (81 23.Владислав Узунов)
Резерви: 16.Петър Денчев, 23.Владислав Узунов, 28.Мохамед Бен Отман, 22.Карл Мадианга, 10.Бедри Рюстемов, 77.Любомир Генчев, 75.Меди Фенуш
Треньор: Милчо Сирмов

Резултат с изображение за фк лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 6.Натанаел, 27.Козмин Моци, 5.Хосе Луис Паломино, 4.Сисиньо, 18.Светослав Дяков (33  12.Aбел Анисе), 8.Лукас Саша , 88.Вандерсон (81  92.Джоди Лукоки), 22.Джонатан Кафу , 84.Марселиньо , 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 19.Александър Василев, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро, 11.Жуниор Кишада, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Георги Дерменджиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация