Ботев (Враца) се върна на първото място на Северозападната „В“ група, след като в мач от 16 кръг се наложи над Ботев (Луковит) с 3:0 като гост. Христо Спасов наниза хеттрик за успеха на водения от Николай Тодоров тим. За Кайзера това беше официален дебют начело на врачани.

Бившият топреализатор на столичния Септември откри резултата в 48-та минута, когато излезе сам срещу вратаря на домакините. В 66-та триходова комбинация започната от Венци Иванов и преминала през Тодор Чаворски, позволи на Спасов да удвои. Пет минути преди края той оформи хеттрика си след извеждащо подаване на Милен Василев.

Победата в Луковит върна врачани на първо място с 42 т. и голова разлика 53:9. Претендентът Етър изостава на две точки, макар че вчера би с 5:1 при гостуването си на Ювентус (Малчика).