Локомотив (Горна Оряховица) поднесе изненадата в първия кръг на плейофната фаза на втората осмица в Първа лига, побеждавайки с 3:2 като гост Берое. Това е втора поредна победа за "железничарите", която пък прекъсна серията от 3 поредни успеха на старозагорци.

Началните минути бяха сравнително спокойни и нищо не предвещаваше драмата, която впоследствие се разрази на стадиона в Стара Загора.

В 20-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Иво Иванов беше изгонен с директен червен картон за удар без топка по Владислав Узунов. Две минути по-късно гостите излязоха напред в резултата. Точен бе Кифутети, който се възползва от груба колективна грешка в отбраната на заралии. Малко по-късно "железничарите" нанесоха своя втори удар. Точен с удар от дистанция и щастлив рикошет бе Н'Донгала.

Малко преди почивката Мапуку можеше да намали, но след негов удар по земя топката се отбив в левия стълб на вратата, пазена от Банков.

В средата на втората част Владислав Узунов реализира трети гол във вратата на Берое и на практика реши крайния изход в мача. Не на същото мнение бяха домакините, които набързо вкараха два гола чрез Мапуку (66'; 73) и върнаха интригата в мача. До края домакините направиха всичко по силите си, за да стигна поне до равенство, но не съумяха да реализират създадените възможност.

След този двубой Берое е на 2-о място в Група "Б" от втората осмица с 35 точки, докато Локомотив (Горна Оряховица) е 4-и с 25.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:3
0:1 Кифуети (22), 0:2 Н’Донгала (26), 0:3 Узунов (62), 1:3 Мапуку (66), 2:3 Мапуку (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
9 -  Удар на Джоман, но топката минава покрай вратата на Перниш.
20 -  Иво Иванов удари с лакът Амброуз и бе изгонен.
22 -  ГОООЛ ЗА ЛОКО (ГО)! Кифуети се разписа, след като защитата на Берое не успя да се ориентира при висока топка, стражът излезе неразчетено и нападателят на гостите прати топката в празната врата.
26 -  ГОООЛ ЗА ЛОКО (ГО)! Н'Донгала стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Зехиров и прехвърли Перниш.
41 -  Мапуку беше изведен по лявото крило и пусна топката покрай вратаря Перниш. Коженото кълбо обаче срещна левия стълб.
45+1 - Kрай на първата част!
----------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
62 -  ГОООЛ ЗА ЛОКО (ГО)! Владислав Узунов прави резултата калсически.
66 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку се разписва сам срещу Банков.
70 -  Мапуку беше оставен да излезе зад гърба на защитата и стреля мощно, но топката мина покрай вратата.
73 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку вкарва втория си гол в мача!
90+3 - Край на мача!

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12. Душан Перниш, 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к) , 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (47Охене), 7. Мартин Райнов, 17. Антон Карачанаков, 14. Георги Божилов (29Асен Георгиев), 24. Матеас Делич, 10. Жуниор Мапуку
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 5. Асен Георгиев, 15. Георги Динков, 23. Борислав Цонев, 3. Карлос Охене, 91. Ерик Почански, 11. Виле Салмикиви
Треньор: Ферарио Спасов

Локомотив<br />(Горна Оряховица)Локо (ГО): 91. Николай Банков, 33. Стефан Цонков  (28Мадианга), 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброз , 6. Атанас Фиданин (к), 24. Улис Ндонг, 27. Игор Джоман , 23. Владислав Узунов  (70Муса), 28. Мохамед Бен Отман (84Христов), 38. Аристот Н’Донгала , 14. Рахави Кифуети
Резерви: 16. Петър Денчев, 4. Николай Христов, 10. Бедри Рюстемов, 22. Карл Мадианга, 77. Любомир Генчев, 9. Софиан Муса, 11. Красен Трифонов
Треньор: Александър Димитров

Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация