Верея победи Ботев Пловдив като гост с 1:0 в мач от 28 кръг на Първа лига. Това бе първи успех за старозагорци като гост от началото на сезона. Единственото попадение реализира Педро Еуженио в 16-ата минута. След победата Верея е на второ място в група "А" на втората осмица (дефакто осмо място в цялото класиране) с 33 точки. Ботев е лидер в тази група "А", съставена от четири отбора, с 38 точки.

В 16-ата минута Виктор Генев сбърка и изведе в удобно положение нападателя на Верея Георги Андонов. Той продължи към Педро Еуженио, който без проблеми реализира за 1:0. Това се оказа и единственото попадение в двубоя. Две минути преди това домакините извършиха принудителна смяна. На мястото на Крум Стоянов влезе Лазар Марин. Още една принудителна смяна имаше до края на полувремето. Александър Томаш извади Осман Балде, а на негово място влезе Янислав Иванов. В 43-ата минута интригата съвсем можеше да приключи, ако Георги Андонов бе реализирал. След негов удар обаче топката срещна гредата.

Второто полувреме бе изцяло за Ботев Пловдив. Домакините заредиха многобройни пропуски пред вратата на Георги Аргилашки. В 60-ата минута Неделев стреля встрани от вратата. Последва пропуск на Виана три минути след това. В 72-ата минута Аргилашки се намеси още веднъж. В последните пет минути стана още по-напечено. Косоко стреля в аут в 85-ата минута, а връх на безсилието на домакините дойде пропускът на Виктор Генев в 90-ата минута. Защитникът бе оставен сам на границата на малкото наказателно поле и с глава прати топката в аут.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
14 -  принудителна смяна в Ботев Пловдив, на мястото на Крум Стоянов влиза Лазар Марин
16 -  ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Виктор Генев сгреши и изведе Георги Андонов, той пусна за Педро Еуженио, а той без проблем реализира!
40 -  смяна във Верея, на мястото на Осман Балде влиза Янислав Иванов
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47 -  смяна в Ботев Пловдив, на мястото на Антонио Вутов влиза Омар Косоко
65 -  смяна във Верея, на мястото на Здравко Илиев влиза Илиас Хасани
76 - ПРОПУСК за Ботев Пловдив, Серкан Юсеин опита да подаде, но нямаше кой да нанесе решителен удар
75 -  смяна в Ботев Пловдив, на мястото на Меледже влиза Серкан Юсеин
77 -  принудителна смяна във Верея, Янислав Иванов излиза, а на негово място влиза Инкоом
90+3 - жълт картон за Самуел Инкоом (Верея)

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ВЕРЕЯ 0:1
0:1 Педро Еуженио (16)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов (14  24.Лазар Марин), 18.Радослав Терзиев, 4.Виктор Генев, 5.Кристиан Димитров, 17.Лъчезар Балтанов, 39.Антонио Вутов (47  20.Омар Косоко), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 14.Меледже Омнебес (75  10.Серкан Юсеин), 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Георги Георгиев, 3.Радослав Апостолов, 24.Лазар Марин, 2.Цветомир Панов, 20.Омар Косоко, 22.Милко Георгиев, 10.Серкан Юсеин
Треньор: Николай Киров

ВЕРЕЯ: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев (65  6.Илиас Хасани), 3.Владимир Зафиров, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 20.Венцислав Бенгюзов, 89.Илиян Йорданов, 77.Педро Еуженио, 10.Елиаш, 14.Георги Андонов, 8.Осман Балде (40  18.Янислав Иванов  89.Самуел Инкоом)
Резерви: 1.Пламен Колев, 6.Илиас Хасани, 15.Костадин Слаев, 89.Самуел Инкоом, 32.Васил Калоянов, 26.Селим Керкар, 18.Янислав Иванов
Треньор: Александър Томаш