Черно море успя да спечели точка при гостуването на шампиона Лудогорец в интригуващ мач от 19-ия кръг на Първа лига, завършил 1:1. Равенството слага край на блестящата серия на "орлите", които преди сблъсъка с варненци имаха 13 поредни победи в първенството и се гласяха да приключат победно успешната 2016 година.

Голмайсторът Клаудиу Кешерю откри резултата в 49-ата минута, а само две по-късно избраниците на Георги Иванов - Гонзо изравниха чрез Марек Кузма. До края домакините пропиляха няколко добри възможности, а веднъж и гредата спаси "моряците", които удържаха точката, макар че бяха с човек по-малко. В 76-ата минута за втори жълт картон беше изгонен Даниел Георгиев.

След измъкната точка в Разград днес Черно море догони ЦСКА. Двата отбора имат по 32 и заемат съответно трето и четвърто място в класирането. Гонзо пък направи услуга на любимия си Левски, препъвайки убедителния лидер Лудогорец, което доведе до скъсяването на разликата между шампионите и "сините" на 7 точки.

За двубоя на "Лудогорец Арена" и двата отбора бяха с доста променени състави. Георги Дерменджиев даде почивка на Владислав Стоянов и заложи на Милан Борян. Наказаният Козмин Моци пък бе заменен от Георги Терзиев, а Йордан Минев се завърна сред титулярите след контузия. За домакините освен Владо Стоянов и Моци, не играха още Анисе и Вандерсон. Гонзо пък не разчита на наказаните Александър Цветков и Георги Илиев, а Бакари и Секо са контузени.

Преди почивката "орлите" почти не затрудниха Коварж, а в 28-ата минута Иван Коконов не успя да се възползва от колебливи действия на защитата на домакините и пропусна да открие резултата.

Втората част стартира отлично за Лудогорец. В 49-ата минута Кешерю се възползва от груба грешка на Пламен Николов и отбеляза за 1:0. Радостта на "орлите" обаче не трая дълго. Още в 51-ата "моряците" изравниха. Топката беше центрирана отдясно, първият удар на Коконов се отби в тялото на Паломино, а при втория скочилият на шпагат Марек Кузма отблизо засече във вратата на шампионите - 1:1.

До края Коварж се отчете с няколко отлични намеси, а в 86-ата минута и напречната греда го спаси след удар на Марселиньо и така срещата приключи без победител.

Всичко за Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Клаудиу Кешерю (49), 1:1 Марек Кузма (51)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 Начало на мача.
8 - Кешерю финтира Пламен Николов и нанесе удар по земя, но без успех, пращайки топката в аут.
20 - Натанаел подаде на Кафу, който стреля силно, Коварж успя да избие в корнер.
25 - Удар на Коконов, топката премина покрай вратата на Лудогорец.
28 - ОПАСНО! Паломино сгреши с изнасянето на топката, след което Терзиев не успя да я върне по най-добрия начин на Милан Борян, Коконов отне, но се забави прекалено много и домакините се разминаха с опасността.
43 - Гостите пропуснаха най-чистата си възможност до момента. Центриране на Влади Романов отляво, Ян Малик в наказателното поле бе непокрит, но не успя да засече топката от въздуха.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 Начало на второто полувреме.
49  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Клаудиу Кешерю бележи! Натанаел изрита топката в предни позиции, румънският нападател се пребори със Стефан Станчев и Пламен Николов, за да опъне мрежата на Коварж.
51
ГОООЛ! Марек Кузма изравнява - 1:1! Топката беше центрирана отдясно, първият удар на Коконов се отби в тялото на Паломино, а при втория скочилият на шпагат Кузма отблизо засече във вратата на шампионите.
71 - Коварж спасява удар на резервата Жуниор Кишада.
76   ЧЕРВЕН КАРТОН! Даниел Георгиев е изгонен за втори жълт картон, след като извърши тактическо нарушение, спирайки атака на шампионите.
79 - Удар на Марселиньо е отразен от Коварж.
86 - ГРЕДА! Силен изстрел на Марселиньо среща напречната греда.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5 - Край на мача. Лудогорец и Черно море завършиха 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян, 25.Йордан Минев, 55.Георги Терзиев, 5.Хосе Луис Паломино, 6.Натанаел (90+5  10.Густаво Кампаняро), 8.Лукас Саша (69  11.Жуниор Кишада), 18.Светослав Дяков, 93.Върджил Мисиджан (83  4.Сисиньо), 84.Марселиньо, 22.Джонатан Кафу, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 51.Васил Симеонов, 24.Преслав Петров, 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро, 4.Сисиньо, 14.Славчо Шоколаров, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Георги Дерменджиев

ЧЕРНО МОРЕ: 31.Пржемисъл Коварж , 73.Ондрей Сукуп, 22.Пламен Николов, 5.Стефан Станчев, 4.Михаил Венков , 84.Тодор Паланков , 3.Даниел Георгиев  , 8.Ян Малик (74  15.Траян Траянов), 17.Иван Коконов, 73.Владислав Романов (81  7.Мартин Костадинов), 29.Марек Кузма (90+3  98.Валентин Йосков)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Траян Траянов, 7.Мартин Костадинов, 10.Илиан Илиев-младши, 11.Илиян Неделчев, 98.Валентин Йосков, 10.Николай Минков
Треньор: Георги Иванов

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна