Славия победи Локомотив (Горна Оряховица с 3:1 в среща от 25-ия кръг на Първа лига. "Белите" прекъснаха черна серия от три поредни мача, в които не взеха точки и не вкараха гол. Дебют за гостите направи треньорът Александър Димитров, а за Славия защитникът Стефан Велев, който изигра много силен мач.

"Белите" бяха по-активни през първата част и в 29-ата минута Ивайло Димитров уцели гредата. Минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, а в 41-ата минута Димитров откри резултата от дузпа, след като бе препънат в наказателното поле (виж положението тук!).

Сердер Сердеров удвои резултата в 59-ата минута, а Локо (Горна Оряховица) показа, че все още се надява на нещо от мача с гол на резервата Аристоте Фунду в 66-ата минута. До края на мача Славия вкара трети гол и окончателно реши спора.

"Белите" вече са извън последните три тима, докато Локомотив пък потъна още повече и остава на 7 точки и мач повече от последния Монтана.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:1
1:0 Ивайло Димитров (41'), 2:0 Сердер Сердеров (59'), 2:1 Aристоте Фунду (66), 3:1Божидар Васев (90+3)

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
4'  Васев стреля с левия крак, но вратарят на Локомотив изби топката.
22'  Жълт картон за Софиан Муса.
29'  ГРЕДА за Славия! Ивайло Димитров стреля с глава, но топката среща гредата.
31'  Втори жълт картон за Муса, нападателят на Локо (Горна Оряховица) напуска играта.
32' Жълт картон за Георги Петков.
41'  ГОООЛ за Славия! Ивайло Димитров бележи от дузпа, отсъдена за фаул срещу него в наказателното поле.
45' Край на първата част.
46' Начало на второто полувреме.
48'  Минчев стреля към врата на гостите, но топката минава страни.
52'  Жълт картон за Стефан Велков.
53'  Смяна за Локомотив. Излиза Меди Фенуш, в игра Владислав Узунов.
54'  Опасен удар на Джоман, но право в Георги Петков.
59'  ГОООЛ за Славия! Сердер Сердеров проби по левия фланг и прекара топката между краката на съперника.
66'  Смяна за Локомотив. Излиза Бен Отман, в игра Аристоте Фунду.
66'  ГОООЛ за гостите от Горна Оряховица - 2:1! Току-що появилият се в игра Аристоте Фунду бележи с глава. На тъмнокожия футболист на Локомотив бяха нужни едва 20-ина минути на терена да вкара.
69'  Смяна за Славия. Излиза Ивайло Димитров, в игра Калоян Кръстев.
77'  Смяна за Славия. Излиза Иван Минчев, в игра Георги Йомов.
82'  Смяна за Локомотив. Излиза Игор Джоман, в игра Николай Христов.
85'  Смяна за Славия. Излиза Емил Мартинов, в игра Янис Карабельов.
87'  Удар с глава на Стефан Цонков, топката минава на сантиметри от рамката на вратата.
90+3'  ГООООЛ за Славия. Божидар Васев разстреля вратаря на гостите, след като получи топката сам в наказателното поле.
90+4' Край на мача.

Резултат с изображение за славия логоСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 21.Георги Пашов, 15.Петко Христов, 19.Стефан Велков , 8.Божидар Васев , 27.Емил Мартинов ( Янис Карабельов), 73.Иван Минчев ( 35. Георги Йомов), 17.Стефан Велев, 14.Ивайло Димитров  ( 19. Калоян Кръстев), 9.Сердер Сердеров
Резерви: 32. Антониос Стергиакис, 4. Андреа Христов, 7. Наско Милев, 10. Янис Карабельов, 18. Даннил Майков

Резултат с изображение за локомотив горна оряховица логоЛОКО (ГО): 91.Николай Банков, 33.Стефан Цонков, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман ( 4. Николай Христов), 14.Рихави Кифуети, 28.Мохамед бен Отман ( 38. Аристоте Фунду  ), 23.Юлис Ндонг, 75.Меди Фенуш ( 23. Владислав Узунов), 8.Милен Желев, 9.Софиан Муса
Резерви: 16. Петър Денчев, 77. Любомир Генчев, 10. Бедри Рюстемов, 22. Маинду Мадианга

Стадион: "Васил Левски"
Главен съдия: Тихомир Алексов