Георги Петков спаси дузпа и запази равенството 1:1 между Славия и Монтана малко преди края на първото полувреме на мача в Ловеч. В 40-ата минута домакините получи право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Сергей Георгиев овладя подаване отляво, нахлу в наказателното поле и точно, когато стигаше до вратарското поле, Георги Петков излезе да го блокира. Съдията Георги Давидов прецени, че се е получило съприкосновение между двамата и посочи бялата точка, въпреки многото протести на "белите" и най-вече на капитана Петков.

С изпълнението се нагърби Саер Сене. Петков успя да избие, хвърляйки се в десния си ъгъл.

"Спорна дузпа, Петков правилно излезе да пресреща Сергей Георгиев, но не го закачи. По-скоро няма дузпа. Правдата възтържествува със спасяването на Георги Петков", коментира контузеният вратар на Дунав Мартин Луков при гостуването си в студиото на Диема Спорт, където днес се изявява като коментатор.