Финалистът от миналия сезон на Купата на България Монтана се класира трудно за 1/8-финалите на настоящото издание на турнира. Тимът на Стевица Кузмановски обърна втородивизионния Ботев (Гълъбово) за успеха с 3:2 като гост.

Домакините взеха аванс от два гола, след като Реджеп Халил се разписа пет минути преди края на първото полувреме и пет минути след почивката. Гостите обърнаха резултата само в рамките на 15 минути.

Бившият играч на Ботев (Гълъбово) Иван Иванов върна едно попадение за Монтана в 59-ата минута и така даде надежда на съотборниците си. Десет минути по-късно Петър Атанасов изравни.

Стивън Петков вкара победното попадение за гостите в 74-ата минута. Така Монтана се класира за осминафиналите на турнира, а на 26 октомври ще разбере и името на следващия си съперник.