Етър разби с 5:1 Севлиево, като водеше с 4:0 още до 21-ата минута, в дебюта на новия си старши треньор Ферарио Спасов. Двубоят бе гледан и от националния селекционер Ивайло Петев, който заяви, че Етър задължително трябва да играе в професионалния футбол.

Мачът започна вихрено и в мрежата на гостите, които тази пролет имаха 4 победи и едно реми, заваляха гол след гол, предават колегите от "Велико Търново Спорт". Още в 3-ата минута Байчев стреля отляво и Любо Генчев засече топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада.

Старт на попаденията даде отново Петър Димитров в 6-ата минута, след като при центриране на Кямил отляво с глава забоде топката в мрежата – 1:0. Още при следващата атака започналият като титуляр Радослав Байчев центрира прецизно и Любо Генчев засече топката отблизо за 2:0.

В състава на гостите личаха познати имена като Искрен Писаров, Мирослав Иванов – Деко, Добри Петров, Павлин Иванов, Младен Николаев, Стефан Крачунов и др. В 15-ата минута Мартин Николов проби отляво и центрира остро, а Цветомир Ненков от „Севлиево” засече топката в своята врата – 3:0. Гостите също тръгнаха масирано в атаки и това направи двубоя открит, двуостър и много приятен за гледане. Добри Петров нанесе остър удар в 18-ата минута, но вратарят на етърци Емил Михайлов спаси. Нов опасен удар на Петров бе майсторски отразен от Михайлов.

Петър Димитров от Етър пък се измъкна и технично прехвърли излезлия вратар, но топката падна зад напречната греда. В 21-ата минута обаче Любо Генчев отляво намери Димитров, чийто удар отблизо едва не скъса мрежата – 4:0! Нов красив параболичен удар на Петър Димитров предизвика овациите на публиката, но топката мина на сантиметри над гредата.

"Болярите" видимо свалиха темпото и през втората част вече не бе толкова динамично. В 56-ата минута при една чудесна атака Петър Димитров бе намерен отдясно и центрира, но защитник спря топката с ръка. Реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Димитров с прецизен удар в левия ъгъл превърна в 5:0 и свои личен хеттрик.

После дойдоха и минутите на гостите, като първо Мирослав Иванов от фаул би до гредата, а в 67-ата минута след корнер Д. Петров плъзна топката и отблизо Деко вкара за 5:1.

Страхотно воле на Петър Димитров мина до сглобката, а в 85-ата минута Стефан Христов бе изведен сам срещу вратаря, но би в него. За севлиевци пък гол на Миро Иванов бе отменен за игра с ръка, а Искрен Писаров стреля опасно до гредата. В даденото продължение Мартин Николов с глава изби от голлинията.

След успеха Етър събра 55 точки и продължава да е с 2 по-малко от лидера Ботев (Враца).

Kласиране, програма и резултати в четирите "В" групи - ТУК !!!