Етър се наложи с 4:1 при гостуването на Партизан (Червен бряг) в мач от 24-ия кръг на Северозападната "В" група. "Виолетовите" си направиха най-хубавия подарък в деня, в който клубът става на 92 години.

Победата дойде преди дербито за върха срещу Ботев (Враца), който има аванс от 2 точки пред Етър след успеха си днес с 2:0 над Левски в град Левски. Очакваният с голям интерес сблъсък Ботев - Етър е на 29 април (петък) от 15:30 часа във Враца.

Първото попадение на мача в Червен бряг падна в 25-ата минута. Защитникът Иван Скерлев отбеляза за Етър - 0:1. В 34-ата Джихат Кямил удвои с изстрел от около 40 метра. В 55-ата минута Петър Димитров направи резултата класически с дежурния си гол. Последва почетен гол на домакините, а в 84-ата минута стана 1:4. Петър Димитров центрира, вратарят на Партизан изби, но топката попадна в Радо Байчев, който също се разписа.