Етър се доближи само на крачка от класиране в „Б“ група, след като в мач от 29 кръг на Северозападната „В“ група се наложи с 3:1 като гост на Павликени. Така „болярите“ запазват аванса си от една точка пред Ботев (Враца) и в последния кръг на 29 май може да си осигурят промоцията при победа в домакинския мач на Ботев (Луковит).

„Виолетовите“ откриха резултата в 35-ата минута, когато Стефан Христов се разписа след центриране от корнер. Домакините изравниха чрез Димитър Цонев в 71-ата минута, но в ответната атака Иван Петков възстанови аванса на гостите. Любомир Генчев подпечата победата на Етър в 84-ата минута.

Така Етър оглавява класирането в Северозападната „В“ група със 79 точки, една повече от Ботев (Враца).