Обновеният отбор на Етър с треньор Бончо Генчев постигна категорична победа с 5:1 при гостуването на Ювентус (Малчика) в първи мач от 16-ия кръг на Северозападната "В" група.

Десетина минути след началния съдийски сигнал Стефан Христов вкара след пас на Джихат Кямил. Настана обсада пред вратата на домакините от село Малчика, но топката така и не спря за втори път в мрежата им. Вместо това четвърт час след почивката бившият левскар Светослав Бърканичков изравни с премерен удар. Така ексцентричният футболист спази традицията да бележи във вратата на Етър.

Равновесието обаче продължи едва броени минути, защото Кямил отново даде аванс на „болярите“. Последва попадение на Петър Димитров, което окончателно прекърши Ювентус - 1:3. В останалото време срещата просто се доиграваше, а гостите вкараха още два пъти чрез Любомир Генчев и Кямил.

Поредна почит беше отдадена на Трифон Иванов. Преди началото на мача всички на стадион „Георги Кърчев“ запазиха едноминутно мълчание в негова памет. В 3-ата минута пък футболистите и феновете ръкопляскаха в чест на легендарния №3.

Дебют на вратата на Етър днес записа привлеченият преди дни Емил Михайлов, известен като БГ Буфон.

Съставът на Етър: Михайлов, Скерлев, Русев, Минков (72 Трифонов), Кямил, Яв. Генчев (60 Кирилов), Анев, Бенков, Л. Генчев, П. Димитров (76 Петков), Христов

Kласиране, програма и резултати в четирите "В" групи - ТУК !!!