Левски победи измъчено с 1:0 Славия в най-старото столично дерби, което се игра на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" спряха серията си от две поредни загуби чрез попадение на Мехди Бурабия, а срещата се запомни най-вече с глупостта на Сердер Сердеров. Нападателят на Славия прекара едва седем минути на терена и бе изгонен.

Първото полувреме успя да приспи малкото зрители на "Герена". Футболистите на Левски и Славия не създадоха нито едно положение пред една от двете врати и логично се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

На полувремето Елин Топузаков извади от игра Божидар Краев и вкара Аниете. Испанецът раздвижи играта на "сините" още с появата си.

Адениджи получи отличен шанс да вкара гол, след като се озова сам срещу Георги Петков. Нигериецът опита да прехвърли вратаря, но топката мина и над вратата.

Първият точен удар за Левски дойде в 64-ата минута, когато Бурабия стреля силно и опасно, но Георги Петков изби.

На терена стана горещо в 69-ата минута, когато Сердер Сердеров бе изгонен. Руснакът, който се появи в игра 7 минути по-рано, получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а след това удари ръката на Николай Йорданов и веднага получи червен картон.

Левски натисна своя съперник, който вече бе с човек по-малко, но "сините" не успяваха да създадат нищо повече от 2-3 удара от границата на наказателното поле.

Все пак Левски стигна до гол в 83-ата минута, когато Мицански пусна в коридор за Деса в наказателното поле, перуанецът мигновено прати към другата греда, където Бурабия засече от въздуха и направи безпомощен Георги Петков.

Левски събра 37 точки, докато лидерът Лудогорец има 43. "Сините" обаче са с мач повече. Славия пък се намира на 11-а позиция със 17 точки.

18- Далечен удар на Де Нойер, топката минава доста встрани от вратата
23- Хубав рейд на Семерджиев, но ударът му се отби в крак на бранител и не затрудни Йоргачевич
34- Жълт картон на Петко Христов
36- Жълт картон за Божидар Васев
41- Бурабия открадна топката и пусна извеждащ пас към Адениджи, но нигериецът е изпреварен от Георги Петков
41- Жълт картон за Сърджан Лукин
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Адениджи получи топката сам срещу Петков в наказателното поле, опита да прехвърли вратаря, но топката мина над вратата
64- Бурабия стреля силно и опасно от дистанция, но Петков спасява
69-Червен картон! Сердер Сердеров, който се появи в игра преди 7 минути, е изгонен. Руснакът получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а след това удари ръката на Николай Йорданов и веднага получи червен картон!
72- Мартинов стреля опасно от дистанция, но Йоргачевич лови
74- Бурабия стреля по земя извън пеналта, но Георги Петков спасява
83- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мицански пусна добре към Деса, който центрира към далечната греда, а там от въздуха Бубария прониза Георги Петков за 1:0!
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача

Резултат с изображение за пфк левскиЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 25.Сашо Александров, 5.Александър Др. Александров, 2.Сърджан Лукин, 14.Веселин Минев, 27.Мехди Бурабия, 8.Джереми Де Нойер (789.Илиян Мицански), 7.Франсис Нар (7011.Хеан Деса), 15.Роман Прохазка, 12.Божидар Краев (4620.Антонио Аниете), 17.Бабатунде Адениджи
Резерви: 21.Иван Чворович, 44.Виктор Генев, 6.Ивайло Найденов, 10.Галин Иванов, 11.Хеан Деса, 20.Антонио Аниете, 9.Илиян Мицански
Треньор: Елин Топузаков

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 27.Емил Мартинов, 15.Петко Христов, 19.Стефан Велков, 66.Абуд Омар, 10.Янис Карабельов, 22.Владимир Семерджиев (7735.Георги Йомов), 8.Божидар Васев, 7.Борислав Балджийски(7173.Иван Минчев), 77.Николай Димитров (629.Сердер Сердеров), 15.Калоян Кръстев
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 4.Андреа Христов, 5.Александру Джурджу, 73.Иван Минчев, 35.Георги Йомов, 9.Сердер Сердеров, 24.Валери Домовчийски
Треньор: Владимир Иванов

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна