Локомотив (Пловдив) и Славия направиха 1:1 на "Лаута" в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха крайно интригуващ двубой, в който преобладаваха пропуските пред двете врати. За равенството повече могат да съжаляват домакините, които на два пъти треснаха гредите на противниковата врата, а в последните минути бяха с човек повече заради червен картон на Петко Христов.

Срещата започна по прекрасен начин за "черно-белите", които поведоха още в 9-ата минута. Защитникът Кирил Котев засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на младия вратар на гостите Стергиакис.

Ранното попадение успокои "смърфовете" и това им изигра лоша шега. Постепенно "белите" поеха инициативата, а положенията пред Ел Харуби зачестиха.

Стражът на Локомотив на няколко пъти се намеси решително, но в 43-ата минута сбърка и допусна изравнително попадение. Божидар Васев стреля от дистанция, Ел Харуби не прецени добре полета на топката и въпреки че тя бе в обсега му, не съумя да предотврати гола. Малко преди това пловдивчани можеха да си осигурят комфортна преднина, но удар на Димо Бакалов срещна напречната греда.

Втората част стартира с натиск на домакините. Марчев и Виданов бяха близо да попадения, но пропуснаха. В 60-ата минута Дани Кики стреля с левия крак, Стергиакис изби с една ръка и топката се отби в горния стълб на вратата.

Последните минути на мача се превърнаха в истинска. малко преди края на редовното време защитникът на Славия Петко Христов получи втори жълт картон и трябваше да пусне терена по-рано. Така за трети пореден път "белите" завършват  мач в намален състав. До края Локомотив опита да извоюва победата. В 90+2 Кики прати топката във вратата на Стергиакис, но попадението бе отменено заради игра с ръка. В крайна сметка двата тима се поздравиха с по точка.

Във временното класиране Локомотив заема 5-о място с 30 пункта. Славия е на 9-а позиция с 21 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 1:1
1:0 Котев (9); 1:1 Васев (43)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
9 -  ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Кирил Котев засече с глава центриране от корнер и праща топката във вратата на Стергиакис.
14 - Шут на Николай Димитров, но Ел Харуби спасява.
22 - Нова възможност за Славия. Калоян Кръстев стреля от движение, но Ел Харуби избива.
29 - Пас към Николай Димитров отляво, той напредна и отправи силен удар, но отново вратарят на домакините беше на висота.
31 - Димо Бакалов стреля от движение и ударът му разтресе напречната греда.
43 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Божидар Васев изравнява с удар от границата на наказателното поле. Голяма вина за попадението има стражът Ел Харуби.
45 - Край на първата част!
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
49 - Удар на Марчев с левия крак, но топката профучава покрай вратата.
60 - Дани Кики стреля, но Стергиакис изби топката, която след това удари гредата.
77 - Умарбаев пропуска целта от малък ъгъл.
85 - Вториж жълт картон за Петко Христов.
90+2 - Дани Кики праща топката във вратата на Стергиакис, но попадението е отменено заради игра с ръка.
90+4 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображение за локомотив (пловдив)Локомотив: 16. Ясин Ел Харуби, 5. Павел Виданов, 6. Кирил Котев , 14. Иван Горанов, 23. Мигел Луке (56Умарбаев ), 10. Веселин Марчев, 27. Димо Бакалов, 19. Димитър Велковски (70Йевтовски ), 17. Ванчо Траянов, 9. Дани Кики, 11. Мартин Камбуров (к)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 4. Стефан Йевтоски, 18. Мартин Райнов, 39. Парвиз Умарбаев, 37. Ияд Хамуд, 21. Бирсент Карагарен
Треньор: Едуард Ераносян

Резултат с изображение за славияСлавия: 32. Антониос Стергиакис, 5. Александру Джурджу (65Балджийски), 15. Петко Христов , 11. Георги Пашов, 13. Стефан Велков, 10. Янис Карабельов, 27. Емил Мартинов, 8. Божидар Васев  (83Ивайло Димитров), 22. Владимир Семерджиев, 77. Николай Димитров (76Домовчийски), 19. Калоян Кръстев
Резерви: 12. Марио Кирев, 4. Андреа Христов, 7. Борислав Балджийски, 24. Валери Домовчийски, 14. Ивайло Димитров, 35. Георги Йомов, 73. Иван Минчев
Треньор: Владимир Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна