Дунав (Русе) е първия четвъртфиналист в турнира за Купата на България."Драконите" надделяха с 2:0 като гост над един от лидерите във Втора лига Септември (София) и ще участват в следващата фаза на турнира. Головете за победителите бяха дело Атанас Атанасов и Васил Шопов.

Срещата в столичния квартал “Драгалевци” предложи динамично първо полувреме и слабо второ. Гостите от Дунав отбелязаха двата си гола в рамките на 5 минути и предрешиха изхода на двубоя.

Атанас Атанасов се разписа в 15-ата минута със страхотен удар от далечна дистанция. В 20-ата минута защитата на Септември капитулира за втори път, когато след центриране от корнер Васил Шопов се извиси над всички и с глава простреля Валентин Галев.

Веднага след подновяването на играта домакините пропуснаха чудесна възможност да се върнат в мача. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа в тяхна полза, но синът на собственика Румен Чандъров - Асен, не успя да реализира.