Лудогорец и Дунав завършиха наравно 2:2 в интригуващ мач от 25-ия кръг на Първа лига. Шампионите поведоха в 14-ата минута чрез Хосе Луис Паломино, след което гостите от Русе съумяха да стигнат до пълния обрат. Бранимир Костадинов направи 1:1 в добавеното време на първата част, а в 66-ата минута и Бирсент Карагерен вкара на Владислав Стоянов. "Орлите" все пак не позволиха да загубят на собствен терен и стигнаха до равенството след гол на Клаудиу Кешерю в 70-ата.

След равенството категоричният лидер Лудогорец има 64 точки, а Дунав е с 37, изкачвайки се на петата позиция.

За мача днес Георги Дерменджиев направи няколко промени. Липсваше контузеният капитан Светослав Дяков, а Козмин Моци и Йордан Минев също не играха.

В осмата минута вратарят на Дунав Станислав Антонов спаси последователно удари на Игор Пластун и Кешерю. Стражът на русенци стори чудеса в днешната среща и отрази една дузина положения. В 14-ата минута Антонов бе наказан от Паломино. Абел Анисе центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Кешерю отклони към връхлитащия защитник, който реализира отблизо с глава за 1:0. За Паломино това бе дебютно попадение в Първа лига.

До почивката гостите от Русе успяха да изравнят. Във втората минута на добавеното време Христофор Хубчев центрира остро отляво, Пластун опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата, Владо Стоянов предотврати автогола, но Бранимир Костадинов беше на точното място и отбеляза за 1:1.

През второто полувреме Антонов продължи да отчайва играчите на Лудогорец с отличните си намеси. В 63-ата минута Кафу пропусна сам срещу вратаря, като отново намесата на стража беше на високо ниво. В 66-ата минута Дунав шокира шампионите с втори гол. Изигралият много силен мач защитник Христофор Хубчев отне топката от противник вдясно, центрира към наказателното поле, където връхлитащият Бирсент Карагерен засече с летящ плонж и с глава наказа Владислав Стоянов - 1:2.

Радостта на русенци обаче не трая дълго. В 70-ата минута Кешерю най-после вкара на Станислав Антонов, който до този момент го отчайваше с добрите си намеси. Румънският голмайстор стреля от малък ъгъл, стражът не успя да реагира добре и изпусна топката във вратата си. Именно това бе единствената грешка на Антонов в мача.

В 73-ата минута Дунав отново можеше да поведе, но Васил Шопов направи фрапантен пропуск. Нападателят се възползва от грешка на Паломино, преодоля Владо Стоянов, но ударът му бе спрян пред голлинията от върналия се Игор Пластун и равенството 2:2 се запази.

Предишният случай, когато Лудогорец загуби точки у дома, беше през декември - равенството 1:1 с Черно море.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)

Всичко за Първа лига

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 2:2
1:0 Хосе Луис Паломино (14), 1:1 Бранимир Костадинов (45+2), 1:2 Бирсент Карагерен (66), 2:2 Клаудиу Кешерю (70)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
8  Домакините пропускат да поведат в резултата. След центриране на Вандерсон последва разбъркване пред Станислав Антонов, първо Пластун, а после и Кешерю нанесоха удари, стражът на Дунав спаси.
12 - Бърза атака за Дунав, Бранимир Костадинов подаде към Васил Шопов, но от границата на наказателното поле той отправи неточен удар.
14  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Хосе Луис Паломино вкара! Абел Анисе центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Кешерю отклони към връхлитащия Паломино, който реализира отблизо с глава.
25  Джалилов сгреши с връщането на топката към вратаря на Дунав, подарявайки я на Натанаел, който се озова очи в очи срещу Станислав Антонов и стреля по земя, стражът на русенци успя да спаси.
28  Принудителна смяна за Дунав. Контузеният Петър Патев е заменен от Тейнур Марем.
32 - Антонов лови удар на Кешерю.
37  Станислав Антонов отново спасява вратата си. Отново Кешерю не успява да преодолее стража на Дунав.
45+1 - Бранимир Костадинов получи подаване в наказателното поле, Паломино се намесва и успява да парира удара на нападателя.
45+2  ГОООЛ! Дунав изравнява след гол на Бранимир Костадинов - 1:1! Христофор Хубчев центрира остро отляво, Пластун опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата, Владо Стоянов предотврати автогола, но Бранимир Костадинов беше на точното място и опъна мрежата на шампионите.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Владо Стоянов спаси удар на Муйеци.
66  ГОООЛ! Дунав стига до пълен обрат - 1:2! Бирсент Карагерен бележи. Христофор Хубчев отне топката от играч на Лудогорец вдясно, центрира към наказателното поле, където връхлитащият Карагерен засече с летящ плонж и с глава наказа Владислав Стоянов.
70
 ГОООЛ! Кешерю бележи за 2:2! Румънският голмайстор стреля от малък ъгъл, Станислав Антонов не успя да реагира добре и изпусна топката във вратата си, допускайки първа грешка в мача.
73  Фрапантен пропуск на Васил Шопов! Паломино сгреши с връщането на топката към Владо Стоянов в наказателното поле, нападателят на Дунав я отне, финтира вратаря, но ударът му бе спрян пред голлинията от върналия се Игор Пластун.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец и Дунав завършиха 2:2.

Резултат с изображение за фк лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 19.Александър Василев , 32.Игор Пластун , 5.Хосе Луис Паломино , 6.Натанаел, 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро (66  92.Джоди Лукоки), 88.Вандерсон, 22.Джонатан Кафу (80  37.Жоао Пауло), 84.Марселиньо , 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 3.Ренан дос Сантос, 24.Преслав Петров, 27.Козмин Моци, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображение за дунав фк
ДУНАВ: 86.Станислав Антонов , 66.Искандар Джалилов, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев (28  5.Тейнур Марем), 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 6.Самир Аясс , 10.Васил Шопов, 94.Юлиян Ненов (46  99.Ндуйе Муйеци), 7.Бирсент Карагарен  (85  3.Марио Петков), 77.Бранимир Костадинов
Резерви: 1.Мартин Луков, 3.Марио Петков, 5.Тейнур Марем, 8.Ивайло Раденцов, 32.Стефан Митев, 99.Ндуйе Муйеци
Треньор: Веселин Великов

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация