Дунав и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в първа среща от 24-ия кръг на Първа лига.

Двубоят се игра на "Лудогорец Арена", а символичните домакините от Дунав имаха тотален превес през първата част, но вкараха само един гол. Негов автор стана Васил Шопов, който засече пас на Карагерен и откри резултата.

Четвърт час след подновяването на играта русенци останаха с човек по-малко заради червен картон на Ларин, за спиране на голова атака на гостите. С човек повече Локо опита лек и хаотичен натиск, който обаче даде резултат минути преди края. Мартинович довкара топката в мрежата, след като тя се отби в напречната греда след удар на Велковски и донесе точката на "смърфовете".

Локомотив остава на четвърта позиция с 38 точки, а русенци се изкачват с една позиция до петото място с 36.

В последните минути треньорът на Дунав Веселин Великов дръпна за фланелката Иван Горанов от Локомотив при изпълнение на тъч, което провокира леко сдърпване между играчите.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
1:0 Васил Шопов (33'), 1:1 Дино Мартинович (83')

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата.
6'  Удар на Бранимир Костадинов след центриране на Карагерен, но топката преминава покрай гредата.
16'  Нова възможност за Дунав! Милчев стреля от няколко метра, след като получи топката след корнер, но ударът му преминава над вратата.
21'  Хубчев центрира остро към Костадинов, последва удар, но вратарят на Локомотив спаси с една ръка.
31'  Будинов се възползва от грешка на отбраната на Локомотив, излезе сам срещу Ел Харуби, пусна топката между краката му, но успоредно на голлинията.
33'   ГОООЛ за Дунав!!! Васил Шопов получи топката от Карагерен на дузпата и от движение я прати във вратата  на гостите.
39'  Костадинов стреля над вратата, след като получи топката по левия фланг.
42'  Карагерен премина няколко играчи на Локо, комбинира в Шопов и стреля по диагонала, но покрай гредата.
43'  Умарбаев пропусна най-доброто положение за гостите през първата част, след като достигна отбита от защитник топка. Мартин Камбуров претендираше за фаул в ситуацията, но реферът даде авантаж.
44'  Жълт картон за Камбуров.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46'  Смяна за Локомотив. В игра Димо Бакалов, излиза Умарбаев.
57'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Олексей Ларин от Дунав, който препъна откъсващия се Димо Бакалов.
59'  Камбуров стреля опасно от пряк свободен удар, но топката прелита над напречната греда.
60'  Смяна за Дунав. Излиза Васил Шопов, влиза Искандар Джалилов.
63'  Смяна за Дунав. Излиза Карагерен, в игра Ненов.
69'  Смяна за Локомотив. Влиза Иван Горанов, излиза Пламен Крумов.
77  Последна смяна за Локомотив - влиза Луке, излиза Йевтоски.
80'  Жълт картон за Павел Виданов.
83'  ГООООЛ за Локомотив!!! Мартинович довкара топката в мрежата, след като тя се отби в напречната греда след удар на Велковски.
86'  Смяна за Дунав. Влиза Марем, излиза Аясс.
88'  Жълт картон за Мирослав Будинов.
90' Край на мача.
--   Жълт картон за Димитър Велковски

Резултат с изображение за дунав фкДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин , 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (5. Тейнур Марем), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен (94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов  (66. Искандар Джалилов), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 1. Мартин Луков, 99. Ндуйе Мойеци, 8. Ивайло Раденцов, 3. Марио Петков

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛОКО (ПД): 16. Ясин ел Харуби, 71. Пламен Крумов (14. Иван Горанов), 5. Павел Виданов , 15. Димитър Везалов, 90. Гийерме Да Соуса, 4. Стефан Йевтоски (23. Мигел Луке), 19. Димитър Велковски , 77. Дино Мартинович , 11. Мартин Камбуров , 39. Парвиз Умарбаев (27. Димо Бакалов), 10. Веселин Марчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Кирил Котев, 17. Ванчо Траянов, 37. Ияд Хамуд

Стадион: "Лудогорец Арена"
Главен съдия: Стефан Апостолов