Дунав и Славия завършиха при 1:1 в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

Сердер Сердеров откри резултата в 26-ата минута на мача, който се игра в Разград заради все още незавършилия ремонт на стадиона в Русе. Двубоят предложи опасности и пред двамата вратари, сред които и една греда, а до последната минута не се стигна до гол.

Такъв обаче падна в продължението на мача, когато Олексей Ларин вкара за 1:1 с удар от няколко метра, спирайки топката с ръка в наказателното поле, но реферът Никола Попов и помощниците му не реагираха.

Славия остава на 11-о място в класирането, на две точки зад Верея. Дунав пък запази шестото място, с което ще играе при по-силните тимове до края на шампионата.

ДУНАВ - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Сердер Сердеров (26'), 1:1 Олексей Ларин (90+2')

Двубоят по минути:

1' Начало на мача в Разград.
26'  ГОООЛ за Славия! Сердер Сердеров прехвърли вратаря на Дунав, след като бе изведен от Иван Минчев.
40'  Жълт картон за Петро Христов.
43'  Жълт картон за Марио Петков.
45' Край на първата част.
46' Начало на втората част.
53'  Смяна за Дунав. Излиза Караген, в игра Ненов.
54'  ГРЕДА за Славия! Минчев удари десния страничен стълб след диагонален удар.
60'  Смяна за Дунав. Излиза Аясс, в игра Мойеци.
61'  Смяна за Славия. Излиза Васев, в игра Димитров.
71'  Смяна за Славия. Излиза Сердеров, в игра Карабельов.
72'  Последна смяна за Дунав. Излиза Шопов, в игра Раденцов.
90+2'  Смяна за Славия. Излиза Минчев, в игра Христов.
90+4'  ГОООООЛ за Дунав. Олексей Ларин изравнява резултата с удар от няколко метра, при който пое топкатъа с ръка преди да стреля.
90+4'  Жълт картон за Георги Петков.
90+4' Край на мача

Резултат с изображение за дунав русеДУНАВ: 1.Мартин Луков, 3.Марио Петков , 21.Олексей Ларин , 22.Михаил Милчев, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 6.Самир Аясс ( 99.Ндуйе Мойеци), 77.Бранимир Костадинов, 7.Бирсент Карагарен ( 94.Юлиян Ненов), 10.Васил Шопов (8.Ивайло Раденцов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 4.Петър Патев, 5.Тейнур Марем, 66.Искандар Джалилов

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 1.Георги Петков , 8.Божидар Васев ( 14.Ивайло Димитров), 9.Сердер Сердеров  (10.Янис Карабельов), 11.Георги Пашов, 15.Петко Христов , 13.Стефан Велков, 17.Стефан Велев, 19.Калоян Кръстев, 27.Емил Мартинов, 66.Абуд Омар Абуд, 73. Иван Минчев ( 4.Андреа Христов)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 7.Наско Милев, 18.Даннил Майков, 35.Георги Йомов

Главен съдия: Никола Попов
Стадион: “Лудогорец Арена”