Литекс победи Локомотив (София) с 4:2 след дузпи в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България след 1:1 в редовното време и продълженията.

Двата тима не успяха да си вкарат гол през първото полувреме, а през второто феновете в Ловеч видяха два за три минути. Искрен Писаров откри резултата за "оранжевите" в 51-ата минута, но Златко Бонев възстанови равенството в 53-ата.

Десет минути преди края на двубоя "железничарите" останаха с човек по-малко заради червен картон на Денис Пидев. След като резултатът 1:1 се запази в редовното време и продълженията, трябваше победителят да бъде определен след дузпи.

4:2 Денил Селимински (Литекс) - гол

Припомняме, че на 1/16-финалите третодивизионният Литекс се справи със Славия (2:0), а Локомотив (София), състезаващ се във Втора лига, отстрани ЦСКА (2:1).

За 1/4-финалите на Купата на България вече се класираха Дунав, Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, а Левски и Черно море играят в момента. В четвъртък са двубоите: Созопол - Пирин, Верея - Поморие и Ботев (Пловдив) - Нефтохимик.