Локомотив (Горна Оряховица) победи Пирин с 4:3 в последен мач от редовния сезон на втората осмица. Домакините прекъснаха серия от четири поредни двубоя, в които не бяха вкусвали успеха. Гостите от Благоевград бяха на другия полюс - не бяха губили в пет поредни срещи. След победата Локомотив Горна Оряховица събра 30 точки, а ако Берое победи Нефтохимик по-късно днес, може да изпревари Пирин на лидерското място на група "Б" от втората осмица.

Двубоят в Горна Оряховица мина през няколко обрата. Домакините поведоха с гол на Стефан Цонков в 17-ата минута. "Орлетата" обърнаха до 2:1 след хубаво попадение на Димитър Благов (39) и Станислав Костов (52). Дойде ред на Локомотив (Горна Оряховица) за обрат. Отново Стефан Цонков с глава направи резултата 2:2 в 58-ата минута

В 78-ата минута Аристоте Ндонгала покачи на 3:2 след красиво изпълнение. След това влезлият по-рано на смяна Иван Цветков реализира, но попадението му бе отменено заради засада. Положението бе доста спорно.

Домакините поведоха с 4:2 след гол на Софиан Муса в 86-ата минута. Иван Цветков обаче не бе казал последната си дума. Ветеранът върна един гол за Пирин още в следващата атака и резултатът стана 4:3 за Локомотив (Горна Оряховица). В добавеното време Иван Цветков пропусна да засече топката на голлинията.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
17 -  ГООЛ за Локомотив Горна Оряховица, голмайстор Стефан Цонков. Центриране отдясно от ъглов удар, след което Цонков бе оставен непокрит и без проблеми реализира с глава
39 -
 Станислав Костов стреля фронтално срещу вратата, топката рикошира в защитник на Локомотив и попадна в Благов отдясно, който по диагонала я прати в далечния ъгъл на вратата.​
43 -
 жълт картон за Димитър Благов
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
52 -  ГООЛ за Пирин, голмайстор Станислав Костов. Нападателят получи топката в наказателното поле, справи се с Жан Амброуз, който почти се бе качил върху него и стреля под гредата.
58 -
 ГООЛ за Локо (Горна Оряховица), голмайстор Стефан Цонков. Ново центриране от корнер и Цонков отново с глава реализира
78 -  ГООЛ за Локомотив (Горна Оряховица), голмайстор Аристоте Ндонгала. Красиво изпълнение на футболиста на домакините

86 -  ГООЛ за Локомотив (Горна Оряховица), голмайстор Софиан Муса. Нападателят получи в наказателното поле, преодоля Кощърна и реализира.
87 -  ГООЛ за Пирин, голмайстор Иван Цветков. Нападателят напредна в половината на домакините, смени посоката и с фалцов удар извън наказателното поле прехвърли вратаря
90+2 - УНИКАЛЕН пропуск
на Иван Цветков, който не успя да засече топката почти на голлинията с шпагат
90+4 - край на мача

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ПИРИН 4:3
1:0 Стефан Цонков (17), 1:1 Димитър Благов (39), 1:2 Станислав Костов, 2:2 Стефан Цонков (58), 3:2 Аристоте Ндонгала (78), 4:2 Софиан Муса (86), 4:3 Иван Цветков (87)

Локомотив (Горна Оряховица): 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 33.Стефан Цонков  , 15.Жан Амброуз, 27.Игор Джоман, 38.Аристоте Ндонгала Фунду , 23.Владислав Узунов, 28.Мохамед бен Отман, 23.Юлис Ндонг, 4.Николай Христов, 9.Софиан Муса
Резерви: 16.Петър Денчев, 6.Атанас Фиданин, 11.Красен Трифонов, 14.Рихави Кифуети, 22.Карл Мадианга, 77.Любомир Генчев, 8.Милен Желев
Треньор: Александър Димитров

Пирин: 76.Красимир Костов, 4.Кристиян Кощрна, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 6.Кирил Грозданов, 24.Антон Костадинов, 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов  , 27.Костадин Ничев, 7.Тони Тасев, 19.Станислав Костов
Резерви: 12.Веселин Ганев, 29.Алешандре Ханс, 9.Рос Дженкинс, 23.Васил Божинов, 10.Аймен Суда, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Стадион: Локомотив, Горна Оряховица
Съдия: Петър Доровски