Добруджа отново не срещна особена съпротива в проверка срещу третодивизионен отбор. Днес „жълто-зелените” се наложиха с 3:0 над Суворово, съобщава радио "Добруджа". Контролата, която се игра на терена с изкуствена настилка, предизвика сериозен интерес сред любителите на футбола, а той бе оправдан, тъй като освен новите попълнения на Добруджа феновете видяха в игра и доскорошните си любимци Филип Флоров, Стефан Славов, Георги Кючуков и Венци Желев.

За Добруджа дебютира новопривлеченият бранител от Черно Море Стефан Иванов. Той игра отляво в защитата и остави добри впечатления.

Добруджанци имаха сериозно превъзходство и създадоха редица положения през първото полувреме, но стигнаха до гол едва в неговия край. В 40-ата минута Тодор Колев бе точен след хубав удар от воле. Само две минути след това падна и втори гол. Капитанът Кристиян Димитров удвои резултата, след като се овладя топката на аутлинията и успя технично да отбележи, финтирайки вратаря на Суворово.

Третото попадение падна в самия край на двубоя. Негов автор бе Християн Казаков.