Националният отбор на България за девойки до 18 г. победи Черна гора U18 с 5:2 след дузпи във втория си двубой турнира на УЕФА, който се провежда в Албена. Редовното време  завърши 2:2.

В 21-ата минута Рехщайнер откри резултата в полза на гостите при контраатака. В 38-ата минута националките пропуснаха отличен шанс да изравнят, след като Ебру Дормушали и Теодора Йорданова последователно не успяха да отбележат, останали очи в очи с вратарката.

В 61-ата минута Попович удвои преднината на Черна гора. Футболистката на гостите овладя дълго подаване, преодоля бранителка и с премерен удар в близкия ъгъл реализира за 0:2.

Негативният развой не разколеба националките, които проявиха характер и в рамките на три минути успяха да възстановят статуквото. В 80-ата минута Лилия Бирова стреля от пряк свободен удар, топката срещна горната греда, но Тея Пенкова бе на точното място и отбеляза за 1:2. Три по-късно Естел Дончева центрира от пряк свободен удар, топката прелята над всички и влетя в мрежата на Черна гора за крайното 2:2.

Според регламента на турнира при равенство се изпълняват наказателни удари. Нашите момичета показаха по-здрави нерви, а вратарката Дарина Николова отрази три дузпи.  За България точни бяха Тея Пенкова, Лилия Бирова и Ебру Дормушали.

Следващият мач на България е срещу Хърватия. Срещата ще се проведе на 27 май, събота от 16:00 часа.

България U18 – Черна гора U18 2:2 (5:2 дузпи)

България U18: 1. Дарина Николова, 2. Габриела Иванова, 5. Румяна Новакова, 6. Лилия Бирова, 10. Даниела Мореева, 13. Леонора Желева, 14. Ебру Дормушали, 15. Анна Георгиева, 17. Диана – Михаела Атанасова, 18. Теодора Йорданова, 21. Юлиaна Александрова
Резерви: 12. Мария Македонска, 4. Цветелина Цветанова, 3. Боряна Минкова, 16. Мирела Моева, 7. Естел Дончева, 9. Мануела Енчева, 11.Габриела Боюклиева, 22. Тея Пенкова
Селекционер: Силвия Радойска

Черна гора U18: 1. Кнежевич, 2. Тошич, 5. Чогурич, 7. Шаранович – к., 8. Вуядинович, 11. Брашньо, 14. Влахович, 15. Николич, 16. Голович, 17. Трипкович, 20. Рехщайнер
Резерви: 3. Попович, 4. Лончар, 6. Новович, 18. Иванович, 19. Морачанин
Селекционер: Дервиш Хаджиосманович

Съдия: Калоян Кирилов