Едно голямо "червено" сърце става днес на 60 години. Радослав Здравков беше от онези футболисти, които вдигаше публиката на крака. И тази на ЦСКА, и онази на противника. Толкова сърцат, техничен и интелигентен футболист рядко се ражда. Универсален боец, Ради можеше да играе на почти всеки пост. Помагал е на терена къде ли не. Беше лидер и на терена, и в съблекалнята.

Започва кариерата си в Локомотив (София), с който става шампион през 1978 година. След това прави блестяща кариера в ЦСКА, като е част от славния тим, достигнал до полуфинал за КЕШ през 1982 година. Ради вкара един от головете при знаменитата победа срещу Байерн (Мюнхен) с 4:3, когато "армейците" повеждат с 3:0 до 18-ата минута.

Великолепният футболист прави изключителни мачове срещу Реал Сосиедад и Монако. После стана любимец в Шавеш. Португалските фенове го носеха на ръце, а децата казваха, че искат да станат футболисти като Здравков. Ради бе част от националния отбор на световното първенство в Мексико през 1986 година, като игра и в четирите мача. А като част от юношеския национален отбор е европейски шампион през 1974 година.

БЛИЦ честити рождения ден на Ради Здравков и му пожелава много здраве, късмет, успехи и щастливи мигове

Това е той:

Роден е на 30 юли 1956 година в София и е възпитаник на детско-юношеската школа на Локомотив София, в състезателната си кариера играе последователно в Локомотив София (1973/1979 г) с 132 мача и 33 гола за първенството на страната; с ЦСКА (1980-1986) със 165 мача и 42 гола за първенство; с Шавеш Португалия (1986-1991); с Пасош Де Ферейра Португалия- (1991/1992) с Янтра Габрово през 1993 година (пролет) като играещ треньор, записвайки 15 мача с 6 гола за първенството на страната. С Литекс 1993/1994 година в "Б" група.

Радослав Здравков е четирикратен шампион на България (1978 с Локомотив София и 1981, 1982 и 1983 година с ЦСКА)

Двукратен носител на Националната купа с ЦСКА (1983, 1985).

Избран е за футболист на България за 1982 година.

Треньорската си кариера започва в ЛЕКС (Ловеч)през 1993/1994 година в 'Б" група. По-нататък последователно е старши треньор на Локомотив София, Литекс, Славия, Локомотив Пд, три пъти на Спартак Варна и Берое. Записва в първенството 119 мача, от които 53 победи, 24 равенства и 52 загуби с голова разлика 167:164 гола. Бил е помощник-треньор на националния отбор, ЦСКА и на Литекс.

Успехи като треньор:

2-ро място и Купа на България с Локомотив София - 1995 година

Като помощник треньор е два пъти шампион на България - първият път с ЦСКА 2003 година, вторият път е с Литекс - 2011 година