Черно море и Славия не успяха да се победят в двубой от осми кръг на Първа лига. Срещата в Каварна завърши при резултат 0:0, който бе и заслужен с оглед на показаното на терена. Тимът на Георги Иванов прекъсна серията си от три поредни поражения, но не успя и да запише успех вече в четвърти пореден мач. Славия пък записа първи мач без допуснат гол от началото на сезона.

През първата част леко предимство имаше тима на Черно море. Домакините обаче първи можеха да получат гол след грешка на Бакари. Ударът на Домовчийски обаче бе извън очертанията на вратата.

Страховито воле на Георги Илиев пък бе спасено с мъка от Марио Кирев, който имаше и късмет топката да попадне точно в него.

В началните минути на второто полувреме Бакари се свлече в наказателното поле с претенции за дузпа. Реферът Георги Кабаков обаче даде знак играта да продължи. Най-доброто положение в мача бе в 60-ата минута, когато Кузма бе изведен чудесно от Секо сам срещу Кирев, но ударът му бе избит в корнер.

Още веднъж Кузма се озова на стрелкова позиция, но и този път топката не навести вратата на Славия. До края на мача гол така и не падна.

В класирането Черно море е на осмо място с 11 точки, докато Славия е на единадесето със 7.

Черно море - Славия 0:0

Срещата по минути:
11- Георги Пашов открадна една топка от Бакари и центрира към Валери Домовчийски, който обаче прати топката над вратата
21-При центриране към вратата на Славия топката бе избита от защитник, но попадна точно на волето на Георги Илиев. Халфът стреля мощно, но Кирев успя да избие
29- Валери Домовчийски стреля с глава при центриране от корнер, но ударът му бе избит
35- Георги Илиев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но защитник на Славия в последния момент изби пред Марек Кузма
45- Александър Цветков стреля силно от далечна дистанция, но ударът му мина над вратата
45+1- Край на първото полувреме
____________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
55- Бакари се свлече на земята в наказетелното поле на Славия и искаше дузпа. Георги Кабаков прецени, че няма нарушение
60- Марек Кузма беше изведен зад защитата от Уго Секо. Чехът се озова сам срещу Кирев, но ударът му бе избит е корнер
74- Георги Илиев центрира от корнер, но Марек Кузма стреля над вратата
89- Борислав Балджийски се измъкна зад защитата, но стреля слабо и право в ръцете на вратаря

Резултат с изображение за черно море фкЧерно море: 31.Пржемисъл Коварж, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 5.Стефан Станчев, 73.Ондрей Сукуп, 21.Георги Илиев, 6.Александър Цветков, 84.Тодор Паланков (85 smqna.jpg 98.Валентин Йосков, 7.Уго Родригеш Секо, 9.Бакари (67 smqna.jpg 17.Иван Коконов), 29.Марек Кузма
Резерви: 40.Александър Чанович, 15.Траян Траянов, 3.Даниел Георгиев, 10.Илиан Илиев-младши, 17.Иван Коконов,  98.Валентин Йосков, 73.Владислав Романов
Треньор: Георги Иванов-Гонзо

Резултат с изображение за славия логоСЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 21.Георги Пашов (68 smqna.jpg 7.Борислав Балджийски), 66.Абуд Омар, 15.Петко Христов, 19.Стефан Велков, 73.Иван Минчев, 22.Владимир Семерджиев (75 smqna.jpg 21.Мартин Станкев), 8.Божидар Васев jalt.jpg , 10.Янис Карабельов, 9.Сердер Сердеров jalt.jpg , 24.Валери Домовчийски (87 smqna.jpg 15.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Димитър Буров, 4.Андреа Христов, 18.Евгений Тюкалов, 21.Мартин Станкев, 15.Калоян Кръстев, 7.Борислав Балджийски
Треньор: Александър Тарханов