Черно море победи с 3:1 като гост Нефтохимик в морското дерби на 25-ия кръг на Първа лига. В герои за "моряците" се превърнаха резервите Марек Кузма и Пируло, които отбелязаха и трите попадения за победителите. Единственият гол за домакините пък бе дело на Георги Вълчев.

С тази победа тимът на Георги Иванов нанесе първа загуба на "шейховете" през пролетния дял на шампионата. Освен това варненци си бетонираха мястото в топ 6, събирайки актив от 40 точки на 4-ата позиция.  Въпреки чудесния старт на пролетния дял в елита, отборът на Христо Янев пък продължава да бъде в дъното на класирането. Бургазлии имат 26 точки на сметката си, които им отреждат 12-ото място в подреждането.

Първата част на стадион "Лазур" предложи много емоции на зрителите. Играчите на двата тима показаха още в началните минути, че ще търсят трите точки и се втурнаха в атаки към двете врати.

В 10-ата минута 17-годишният страж на варненци Иван Дюлгеров допусна грешка, след която се стигна до дузпа в полза на домакините. Младокът не успя да овладее една върната към него топка, Иван Вълчанов я отне, но бе съборен от юношата на "моряците". Галин Иванов се зае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но не съумя да преодолее Дюлгеров.

В средата на първата част Черно море беше близо до откриване на резултата, но Михаил Венков тресна напречната греда, засичайки центриране от фаул на Георги Илиев. Малко по-късно и Нефтохимик също удари греда. Яни Пехливанов засече с глава центриране от корнер, но малко не му достигна да оплете топката в мрежата на противника.

Малко преди края на първото полувреме Галин Иванов реализира, но голът бе отменен заради засада.

През втората част ситуацията на терена стана взривоопасна. Нефтохимик и Черно море се вкопчиха в здрава битка, изпъстрена със здрави единоборства, нерви и куп създадени възможности. При една от тях гостите излязоха напред в резултата. Това се случи в 69-ата минута, когато влезлият като резерва Марек Кузма засече с глава центриране от корнер и даде преднина за своя тим. Само три минути по-късно "моряците" удвоиха. Точен отново не Кузма, който с удар от точката за изпълнение на дузпа не остави шансове на Георгиев.

Драмата стана пълна, когато в 76-ата минута Нефтохимик намали резултата. Галин Иванов центрира отдясно, Живко Петков укроти топката зад себе си за Георги Вълчев, който простреля отблизо Дюлгеров. В добавеното време Пируло оформи крайния резултат в мача, разписвайки се останал сам срещу стража Георгиев.

НЕФТОХИМИК - ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Кузма (69), 0:2 Кузма (72), 1:2 Г.Вълчев (76), 1:3 Пируло (90+1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 -  Дузпа за Нефтохимик. Вратарят Дюлгеров сбърка, топката попадна в Иван Вълчанов, който опита да залъже противниковия страж, но бе фаулиран.
12 -  Галин Иванов пропуска от бялата точка. Дюлгеров спасява удара по земя на юношата на Левски.
27 -  Греда за Черно море. Михаил Венков засече с глава центриране от фаул на Георги Илиев, но топката срещна напречния стълб.
32 -  Греда за Нефтохимик! Пехливанов засечe с глава центриране от корнер. Топката се отби в горната греда и сякаш тупна зад голлинията. Гол обаче не е зачетен.
42 -  Галин Иванов вкарва топката във вратата на Дюлгеров, но е бил в положение на засада и попадението е отменено.
45 - Удар на Балджийски, но Янко Георгиев улавя.
45+2 - Край на първата част!
-----------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
48 - Удар на Георги Вълчев, ни Иван Дюлгеров улавя.
69 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Кузма засече с глава центриране от корнер на Пируло и не оставя шансове на Янко Георгиев.
72 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Цветков проби отляво и пусна към Кузма, който без подготовка праща топката във вратата на Георгиев.
76 -  ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Галин Иванов центрира отдясно, Вълчанов укроти топката зад себе си за Георги Вълчев, който простреля отблизо Дюлгеров!
83 - Пламен Николов спъна на шпагат Владислав Романов вдясно в наказателното поле, но сякаш игра и с топката, затова съдията не дава дузпа
90+1 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Хосе Лопес Пируло сложи точка на спора! Отличен извеждащ пас на Георги Илиев остави новото попълнение на "моряците" сам срещу вратаря и той не сбърка с шут в близкия долен ъгъл.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк нефтохимикНефтохимик: 1. Янко Георгиев (к), 26. Хомей Виктор, 20. Яни Пехливанов , 3. Георги Хашев, 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов (25Миланов ), 8. Николай Дюлгеров (63Ж. Петков ), 6. Георги Вълчев , 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов
Резерви: 33. Ивайло Василев, 2. Костадин Велков, 32. Любомир Божинов, 19. Михаел Орачев, 15. Живко Петков, 22. Емануил Манев, 71. Илия Миланов
Tреньор: Христо Янев

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 25. Иван Дюлгеров , 3. Даниел Георгиев (46Пируло  ), 4. Михаил Венков , 6. Александър Цветков, 13. Иван Коконов, 15. Траян Траянов (31Станчев), 21. Георги Илиев (к), 22. Пламен Николов, 70. Борислав Балджийски (66Кузма  ), 73. Ондрей Сукуп , 84. Тодор Паланков
Резерви: 33. Емил Михайлов, 17. Мартин Костадинов, 29. Марек Кузма, 97. Николай Минков, 5. Стефан Станчев, 66. Филип Хлюпик, 77. Хосе Руис Лопес
Треньор: Георги Иванов

Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)