Черно море се класира за 1/4-финалите за купата на България, след като изхвърли Левски. Варненци победиха на “Тича” с 4:1 в много оспорван мач, превърнал се в страхотен екшън. Главно действащо лице за това бе съдията Станислав Ставров. Реферът изгони двама футболисти на “сините”, отмени им и редовен гол при 1:1, с което предизвика уникални скандали. Попаденията за домакините бяха дело на Тодор Колев, Даниел Георгиев, Георги Илиев и Танко Дяков, а за гостите от София точен бе Живко Миланов.

Съдията изгони в 13-ата минута Рабех за брутален фаул на Рабех срещу Герасим Заков. По-късно стана ясно, че нападателят на Черно море е с разкъсан кръвоносен съд на бедрото и му предстои операция. На мястото на контузения Заков в игра за “моряците” влезе Тодор Колев, а и Гонзо извърши смяна заради изгонения Рабех. На терена се появи Генев на мястото на Кръстовчев и така Левски заигра без чист нападател.

В 29-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Даниел Георгиев стреля от наказателното поле, Божидар Митрев изби, но притичалия Тодор Колев прати топката във вратата за 1:0. В 38-ата минута Живко Миланов възстанови равенството, след като успя да се пребори с вратаря Пиргов за висока топка, овладя я и изравни за 1:1.

Само две минути по-късно започнаха и драмите на терена. След центриране отляво Домакинов скочи, за да играе с глава, вратарят на Черно море също скочи, но не успя да стигне до топката, изпусна я и тя влезе във вратата. Съдията обаче отмени попадението. На терена влезе и Христо Йовов, който загряваше извън полето, за което съдията Ставров му показа директен червен картон.

В последната минута на първото полувреме бившият играч на ЦСКА Даниел Георгиев вкара за 2:1 след хубав и точен удар от около точката за изпълнение на дузпа.

През второто полувреме напрежението на терена отново взимаше връх, но домакините играха доста по-добре организирано от своите гости. Левски вече с човек по-малко така и не успя да направи нищо, а само инкасираше попадения във вратата си. Треньорът на “сините” Георги Иванов също бе изгонен и догледа мача от тунела на стадиона.

В 50-ата минута Черно море поведе с 3:1. След центриране отляво в наказателното поле на гостите Виктор Генев подложи глава и не успя да играе с топката, а я пропусна покрай себе си, тя стигна до Георги Илиев, който с хубав удар я прати във вратата. Този гол явно прекърши гранда и футболистите на Левски така и не успяха да се отърсят от шока. В игра се появиха Георги Христов и Зе Соарес, но и те с нищо не помогнаха на съотборниците си. В 66-ата минута Домакитнов имаше шанс да реализира, но прати с глава топката покрай вратата.

В 79-ата минута Сърмов напредна през центъра, подаде надясно към Зе Соарес, който центрира, но Илко Пиргов улови преди Георги Христов да играе с глава. Две минути преди края на двубоя домакините довършиха “сините” с четвърто попадение, а негов автор бе Танко Дяков. Защитникът получи топката извън наказателното поле, стреля отдалеч и след рикошет в гърба на защитник на Левски оформи крайното 4:1./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Черно море - Левски 4:1
1:0 Тодор Колев (29), 1:1 Живко Миланов (38), 2:1 Даниел Георгиев (45), 3:1 Георги Илиев (50), 4:1 Танко Дяков (88)

Черно море:
26.Илко Пиргов, 20.Михаил Лазаров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 28.Ели Маркес (81 - Адемар, 27.Даниел Димов, 23.Даниел Георгиев, 4.Радослав Бачев, 5.Николай Домакинов, 21.Георги Илиев, 19.Герасим Заков (20 - Тодор Колев)
Резерви: 1.Карамфил Илчев, 9.Николов, 13.Тодор Колев, 17.Мартин Керчев, 3.Адемар, 8.Дилян Георгиев, 84.Мамуту Кулибали