Черно море разби третодивизионния гръцки Кардия с 6:0 във втората си контрола в южната ни съседка. Попаденията за успеха бяха дело на Александър Цветков, Иван Коконов, Георги Илиев, Мартин Минчев, Марек Кузма и Стефан Станчев.

Футболистите на Георги Иванов-Гонзо откриха резултата в 26-ата минута, когато Александър Цветков реализира с плътен изстрел от границата на наказателното поле. В 31-ата минута „моряците“ удвоиха аванса си. След разбъркване в наказателното поле на Кардия, Иван Коконов прати топката в мрежата за 2:0 Георги Илиев изпълни перфектно пряк свободен удар за 3:0 в края на първото полувреме.

След почивката тимът от морската ни столица отбеляза още три попадения. 15-годишният Мартин Минчев покачи на 4:0, а в 81-ата минута Марек Кузма от близка дистанция направи 5:0.

В 86-ата минута Стефан Станчев от пряко свободен удар оформи крайното 6:0.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка