Черно море нанесе първа домакинска загуба за сезона на Берое, след като спечели с 1:0 в среща от деветия кръг на Първа лига. Това бе първи успех за варненци в Стара Загора от 10 години насам, след като за последно бе сторил на 15 май 2006 година с 4:0. Победният гол реализира бившият футболист на Берое Иван Коконов (8) още в самото начало. Новият селекционер на българския национален отбор Петър Хубчев изгледа мача от трибуните на стадиона.

Гостите от Варна поведоха още в 8-ата минута, когато Ондрей Сукуп проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле, където подаде към Иван Коконов, който с премерен удар по земя се разписа срещу бившия си тим за 0:1. Малко след това Венци Василев от домакините бе заменен принудително заради контузия в глезена от Илия Миланов.

В 21-ата минута Уго Секо падна в наказателното поле на Берое и поиска дузпа, но не получи наказателен удар. Три минути по-късно вратарят на домакините Благой Макенджиев спаси след удар на Пламен Николов от границата на наказателното поле.

През първата час Берое застраши вратата на Черно море с удари на Неман Милисавлевич и Георги Божилов, който можеше да изравни с глава три минути преди почивката, но вратарят Коварж спаси.

В началото на второто полувреме Иво Иванов си изкара два жълти картона в рамките на три минути и остави домакините в намален състав още в 51-ата минута, а това допълнително улесни гостите.

В 63-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си, но пропуски последователно направиха Пламен Николов и Георги Илиев. Три минути по-късно пък Берое имаше шанс да изравни, след като Радослав Кирилов бе изведе сам срещу Коварж, но вратарят на гостите спаси, избивайки топката в корнер. В 72-ата минута Макенджиев отрази удар на Георги Илиев а пет минути по-късно и шут на Александър Цветков.

До края на мача въпреки намаления си състав домакините опитаха да изравнят, а в 89-ата минута удар на Охене бе избит в корнер при единствената по-изгодна възможност за гол.

След успеха си Черно море измести Берое от петото място с актив от 14 точки. Берое вече е шести с 13 точки.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Иван Коконов (8)

Двубоят по минути с БЛИЦ
4 - Венци Василев от домакините получава медицинска помощ след единоборство с Бакари.
8 - ГОООЛ! Ондрей Сукуп проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле, където подаде към Иван Коконов, който с премерен удар по земя се разписа срещу бившия си тим за 0:1.
12 - Неманя Милисавлевич центрира в наказателното поле, а Давид Манга засече топката с глава, но намери очертянията на вратата.
19 - Точен удар  на голмайстора Иван Коконов, но вратарят Макенджиев хвана топката.
21 - Уго Секо падна в наказателното поле на Берое и поиска дузпа, но не получи наказателен удар.
24 - Добър удар на Пламен Николов от границата на наказателното поле, но Макенджиев улови топката.
31 - Слаб удар на Неманя Милисавлевич от 21 метра право в ръцете на вратаря на гостите Пржемисъл Коварж.
42 - Точен удар с глава на Георги Божилов и страхотно спасяване на Коварж.
45 - Край на първото полувреме.

48 - Бакари от гостите и Иво Иванов получиха жълти картони след спречкване.
51 - Иво Иванов си изкарва втори жълт картон и оставя домакините в намален състав.
55 - Удар на Милисавлевич от домакините и топката излиза в аут.
63 - Златен шанс за гостите, пропуски последователно на Пламен Николов и Георги Илиев.
66 - Радослав Кирилов бе изведе сам срещу Коварж, но вратарят на гостите спаси, избивайки топката в корнер.
72 - Удар на Георги Илиев и вратарят на Берое Благой Макенджиев лови топката.а
78 - Уадр на Александър Цветков и спасява на Макенджиев.
80 - Медицинска помощ за Охене и Коконов след сблъсък помежду им
86 - Възгласи "Оставка" ехтят от трибуните на стадиона.
89 - Охене от домакините получи топката на изгодна позиция в наказателното поле, но ударът му бе избит в корнер.
90+3 -  Край на мача. Черно моред победи в Старя Загора с 1:0.

Резултат с изображение за берое Берое:  22.Благой Макенджиев, 3.Карлос Охене jalt.jpg, 4.Кохей Като jalt.jpg, 6.Иво Иванов (к) jalt.jpg Втори жълт картон и съответно червен, 9.Радослав Кирилов (84 smqna.jpg 17.Педрито, 11.Неманя Милисавлевич, 14.Георги Божилов, 18.Атанас Зехиров, 19.Александър Василев, 21.Венцислав Василев (9 smqna.jpg 71.Илия Миланов), 77.Давид Манга Лембе (62 smqna.jpg 15.Георги Динков)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 17.Педрито, 27.Маркос Барено, 71.Илия Миланов, 91.Ерик Почански
Треньор: Александър Димитров

Резултат с изображение за черно море фкЧерно море: 31.Пржемислав Коварж jalt.jpg, 73.Ондрей Сукуп jalt.jpg, 5.Стефан Станчев, 22.Пламен Николов, 4.Михаил Венков, 6.Александър Цветков, 84.Тодор Паланков jalt.jpg, 7.Уго Секо (78 smqna.jpg 3.Даниел Георгиев), 13.Иван Коконов , 21.Георги Илиев (к) (90+2 smqna.jpg 15.Траян Траянов), 9.Бакари jalt.jpg (68 smqna.jpg 29.Марек Кузма)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 98.Валентин Йосков, 11.Владислав Романов, 3.Даниел Георгиев, 29.Марек Кузма, 15.Траян Траянов, 8.Ян Малик
Треньор: Георги Иванов-Гонзо

Баланс в Първа лига: 85 мача, 28 победи за Берое, 27 равенства, 30 победи за Черно море, голова разлика 96-88 за Черно море

Берое като домакин: 42 мача, 20 победи за Берое, 17 равенства, 5 победи за Черно море, голова разлика 56-32 за Берое