Черно море постигна минимален успех с 1:0 срещу Дунав в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Автор на единственото попадение на срещата в Каварна стана Александър Цветков, който отбеляза в 37-ата минута и това се оказа достатъчно на "моряците" да спечелят.

Успехът изкачи воденият от Георги Иванов - Гонзо тим на четвъртото място. Черно море събра 31 точки и изпревари Локомотив (Пловдив) (29) и Дунав (28). Варненци дишат във врата на ЦСКА, който има 32 точки след нулевото равенство днес с Локомотив (Горна Оряховица).

На стадиона в Каварна избраниците на Гонзо бяха по-активни, но трудно създаваха реални опасности пред вратаря Мартин Луков. В 17-ата минута стражът на Дунав спаси удар на Марек Кузма, а в 37-ата му се наложи да вади топката от мрежата си. След разбъркване в наказателното поле на Дунав, отбитата от защитник топка попадна в Александър Цветков, който я промуши през няколко играчи и я изпрати в долния десен ъгъл на Луков за 1:0.

Чак в 43-ата минута "драконите" отправиха първи точен удар към Пржемисъл Коварж. Антон Огнянов стреля, но право в ръцете на стража на домакините.

Най-интересното през второто полувреме беше в края на мача, когато русенци на два пъти претендираха за дузпа. Първо в 78-ата минута за игра с ръка на Михаил Венков в наказателното поле на Черно море и малко по-късно за нарушение на Уго Секо срещу Юлиян Ненов. Съдията Станислав Ставров обаче остана безмълвен и при двете ситуации, вбесявайки Веселин Великов и футболистите му.

Всичко за Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 1:0
1:0 Александър Цветков (37)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 Начало на мача.
6 - Уго Секо подаде към Александър Цветков, който пропусна добра възможност за откриване на резултата.
17 - Александър Цветков центрира към Кузма, но Мартин Луков успя да стигне първи до топката точно до голлинията.
37  ГОООЛ! 1:0 за Черно море, Александър Цветков бележи! В наказателното поле на Дунав Иван Коконов се размина с центрираната отдясно топка, след това Георги Илиев не успя да овладее по най-добрия начин, но в крайна сметка тя се озова в Цветков, който успя да я прокара в близкия ъгъл.
43 - Гостите от Русе отправят първи точен удар. Антон Огнянов стреля, но право в ръцете на Коварж.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 Начало на второто полувреме.
76 - Венков засече с глава центрираната от Георги Илиев топка, изпраща я встрани от целта.
78 - Съдията не уважи претенциите на Дунав за дузпа. Ненов центрира отдясно, а Венков игра с ръка в наказателното поле на Черно море.
80 - Гостите от Русе искат нова дузпа, този път за нарушение на Уго Секо срещу Юлиян Ненов.
90+4 - Край на мача. Черно море победи Дунав с 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ: 31.Пржемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп, 22.Пламен Николов , 5.Стефан Станчев, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев, 6.Александър Цветков   , 21.Георги Илиев (90+3  98.Валентин Йосков), 17.Иван Коконов (62  84.Тодор Паланков), 7.Уго Секо (84  15.Tраян Траянов), 29.Марек Кузма
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Траян Траянов, 16.Мартин Костадинов, 84.Тодор Паланков, 8.Ян Малик, 73.Владислав Романов, 98.Валентин Йосков
Tреньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за дунав русеДУНАВ: 1.Мартин Луков, 3.Марио Петков, 4.Петър Патев, 22.Михаил Милчев, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 6.Самир Аясс (87  8.Ивайло Раденцов ), 10.Васил Шопов , 18.Антон Огнянов, 77.Бранимир Костадинов (61  94.Юлиян Ненов ), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 5.Тейнур Марем, 7.Николай Колев, 91.Нуриддин Давронов, 8.Ивайло Раденцов, 12.Светослав Читаков, 94.Юлиян Ненов
Треньор: Веселин Великов

Каварна, стадион "Калиакра"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна