Голът на сезона, а защо не и на годината, донесе успеха на Левски над Царско село в 1/16-финалите в турнира за Купата на България. "Сините" победиха с 2:0. Бабатунде Адениджи с перфектна задна ножица прониза вратата на тима на Тодор Янчев, а перуанецът Хеан Деса заби първото си попадение с екипа на "сините". Срещата се игра на стадион "Локомотив" в квартал "Надежда".

Първото полувреме не предложи голове. Футболистите на Царско село бяха много добре организирани в защита, затвориха пространствата и не позволиха на "сините" да създадат сериозни опасности.

Играчите на Левски опитваха главно с далечни удари и центрирания. Нар опита да притесни Боян Пейков, а след него това направи и Адениджи. Пиргов пък опита да удара с глава, но те не бяха точни.

Играта се отвори в началото на второто полувреме. Играчите на Тодор Янчев опитаха два удара, които обаче бяха спасени от Чворович.
Пред отсрещната врата Прохазка, Аниете и Пиргов пропиляха удобни възможности, а удар на Нар се удари в крака на Адениджи миг преди да влезе във вратата.

Защитникът на Царско село Реян Даскалов бе изгонен в 70-ата минута за два жълти картона. Той задържа Франсис Нар и заслужено се прибра рано под душовете.

В 76-ата минута дойде мигът на Бабатунде Адениджи. Аниете проби по дясното крило, центрира към полето, където Костадинов пусна с глава към нигериеца. Тунде си вдигна топката с фантастична задна ножица прати топката в ъгъла, като направи безпомощен Боян Пейков.

В последните секунди на мача Хеан Деса, който дълго време лекува контузия и се появи минута по-рано на терена, заби първото си попадение с екипа на "сините" Перуанецът получи топката на празна врата от Сашо Александров и я прати в мрежата. Голът обаче бе от явна засада.

Левски чака своя съперник в 1/8-финалите за Купата на България. Жребият ще бъде теглен във вторник.

Царско село - Левски 0:2
0:1 Бабатунде Адениджи (76), 0:2 Хеан Деса (90+3)

Срещата по минути:
14- Франсис Нар стреля от въздуха, но ударът му бе спасен от Боян Пейков
18- Удар с глава на Димитър Пиргов мина малко над вратата на Царско село
22- Удар от границата на наказателното поле на Адениджи, но Пейков избива
31- Прохазка центрира от фаул, топката прескача всички и отива към Боян Пеков, вратарят не успява да я улови, но е отсъден фаул срещу него
43- Симеон Ганчев стреля от въздуха, Чворович се намеси решително и изби в корнер
45+1- Край на първото полувреме
_______________________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Домакините от Царско село претендират за дузпа, но повторенията показаха, че такава няма.
53- Удар на Рамадан, който обаче не париран от Чворович
54- Нар в пеналта на Царско село, финтира и стреля, но летящата към вратата топка се отби в крака на Адениджи и излезе в аут
67- Якимов проби и стреля, но ударът му е спасен от Чворович
68- Удар от въздуха на Прохазка, топката минава близо до вратата
70- Червен картон! Реан Даскалов задържа Франсис Нар и заслужено получи жълт картон, който е втори за него
72- Удар с глава на Пиргов, но Боян Пейков бе на правилното място и спаси
76- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Бабатунде Адениджи отбеляза фамозен гол със задна ножица. Аниете центрира в наказателното поле, Костадинов с глава пусна към нигериеца, който с брилянтно изпълнение не остави никакви шансове на Боян Пейков!
88- Отменен гол на Левски! Прохазка прати топката към Нар, който опита удар с пета. Кълбото бе засечено във вратата от Адениджи, който обаче бе в засада и попадението правилно не бе зачетено
90+3- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Сашо Александров бе изведен добре. Той получи подкрепа от Деса и Аниете. Топката бе пратена към перуанеца, който я овладя и прати в мрежата за своето първо попадение с екипа на Левски! Попадението обаче бе от явна засада!
90+4-

Царско село: 1.Боян Пейков, 2.Георги Кременлиев jalt.jpg, 5.Любомир Гуцев, 3.Евгени Зюмбюлев, 20.Галин Минков jalt.jpg , 17.Реян Даскалов jalt.jpg Червен картон, 16.Айкут Рамадан, 13.Окечуко Обаси, 10.Симеон Ганчев (77 smqna.jpg 14.Антонио Хаджииванов), 8.Александър Якимов (84 smqna.jpg 7.Радой Божилов), 11.Александър Киров (74  smqna.jpg 15.Роналд Донев)
Резерви: 12.Александър Стоянов, 15.Роналд Донев, 18.Владимир Бахъров, 14.Антонио Хаджииванов, 7.Радой Божилов, 6.Стойко Иванов, 9.Александър Аспарухов
Старши треньор: Тодор Янчев

Левски: 21.Иван Чворович, 3.Димитър Пиргов, 4.Мики Орачев (46 smqna.jpg 27.Мехди Бурабия), 23.Симон Сандберг, 25.Сашо Александров, 7.Франсис Нар, 8.Джереми де Ноойер,10.Галин Иванов (61 smqna.jpg 20.Антонио Аниете), 70.Георги Костадинов, 15.Роман Прохазка jalt.jpg , 17.Бабатунде Адениджи (91 smqna.jpg 11.Хеан Деса )
Резерви: 29.Боян Йоргачевич, 2.Сърджан Лукин, 5.Александър Александров, 11.Хеан Деса, 20.Антонио Аниете, 27.Мехди Бурабия, 99.Станислав Иванов
Старши треньор: Люпко Петрович