Ботев (Враца) продължава гонитбата с Етър за място в „Б“ група. В мач от 29 кръг на Северозападната „В“ група врачани се наложиха с 2:1 като гост на Академик (Свищов) и кръг преди края изостават само на точка от „болярите“.

Милен Василев даде аванс на Ботев в 30-ата минута с точно изпълнение на пряк свободен удар. Три минути след това Тодор Чаворски стреля в гредата. В 40-ата минута страничният стълб спря удар на Ивайло Цветанов.

Венци Иванов удвои преднината на гостите в 60-ата минута, когато се разписа с глава. В 71-ата минута Георги Колев върна едно попадение за Академик (Свищов). В добавеното време Венци Иванов също удари греда.

Ботев (Враца) е с актив от 78 точки кръг преди края и изостава на една от Етър. В последния кръг (на 29 май) врачани приемат Павликени, а „болярите“ са домакин на Ботев (Луковит).