Етър и Ботев (Враца) продължават битката си за класиране в „Б“ група. „Болярите“ и врачани спечелиха мачовете си от 27 кръг на Северозападната „В“ група и продължават да са разделени от една точка три кръга преди края.

„Виолетовите“ спечелиха с 2:1 гостуването си на Ботев (Козлодуй). Етър откри резултата чрез Петър Димитров две минути преди почивката, а в 65-ата минута удвои аванса на тима си след удар с глава. Малко преди края Ирен Любенов върна едно попадение за домакините.

Ботев (Враца) победи Бдин с 5:2 във Видин, въпреки че почти едно полувреме игра с човек по-малко. Изненадващо домакините откриха резултата в 6-та минута с гол на Ангел Каишев. В 27-та минута Венци Иванов изравни. Само две минути по-късно Тодор Чаворски обърна резултата в полза на гостите, а в 34-та минута Любослав Младенов вкара 3:1.

В 44-та мин. Чаворски вкара за втори път, а минута по-късно Каишев върна един гол – 2:4. В 49-та минута Георги Павлов остави гостите с 10 души, след като получи втори жълт. В 71-та мин. Милен Василев от дузпа оформи крайното 2:5.