Черно море и Ботев (Пловдив ) направиха 1:1 на стадиона в Каварна в среща от 24-ия кръг на Първа лига. След този двубой варненският тим заема 5-а позиция с 37 точки и на практика си осигури място в първата шестица два кръга преди края на редовния сезон. Не такава е ситуацията при "жълто-черните", които са 7-и с 32 пункта, като са на 4 зад шестия Дунав.

Домакините започнаха по-силно срещата, но противно на логиката в 10-ата минута се оказаха догонващи в резултата. Стражът на "моряците" Щром не съумя да изрита добре една върната му топка и тя попадна в игра на противника. Последва пас към Лъчезар Балтанов, който с силен шут с десния крак откри резултата.

Радостта на "канарчетата" обаче беше твърде кратка, защото 2 минути по-късно варненци изравниха. След многоходова акция Михаил Венков получи пас в ляво и центрира по земя пред вратата на Георги Георгиев. Стражът на Ботев не съумя да улови коженото кълбо и то попадна у Марек Кузма, който на празна врата не сбърка.

До края на полувремето Черно море беше отборът, който по-често атакуваше, но така и не съумя да отбележи втори гол.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Домакините бяха по-дейният отбор, но трудно стигаха до голови ситуации. Ботев пък предимно се защитаваше и твърде рядко организираше атаки към противниковата врата. В крайна сметка до края на двубоя зрителите не видяха повече попадения.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ 1:1
0:1 Балтанов (10), 1:1 Кузма (12)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Балтанов се разписва със силен шут с десния крак.
12 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Венков пусна по зема кйъм Кузма, който на празна врата не пропусна да вкара топката във вратата на Георгиев.
21 - Даниел Георигев стреля от дистанция, но стражът на Ботев улавя без затруднения.
37 -  Коконов беше близо до това да вкара директно от корнер, но Лазар Марин изчисти от голлинията.
37 -  Силен удар на Даниел Георгиев, но Георги Георгиев избива.
45+1 Край на първото полувреме!
-----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 -  Косоко е изпуснат от защитата на Черно море и остава сам, но бие в аут. Уникален пропуск на гостите сред заспалата защита на Черно море в този момент.
59 - Възможност за Ботев при статично положение. Виктор Генев праща в аут в мелето в наказателното поле.|
70 - Темпото на игра спадна значително.
90+3 - Kрай на мача!

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 30. Шром, 73. Сукуп, 15. Тр. Траянов , 84. Паланков , 4. Венков (к), 3. Д. Георгиев, 6. Цветков, 17. М. Костадинов (85Минков), 70. Балджийски (66Илиев ), 13. Коконов (90Пл. Николов), 29. Кузма
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 22. Пл. Николов, 66. Хлупик, 21. Георги Русев, 97. Николай Минков, 77. Пируло, 98. Йосков
Tреньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за фк ботев емблемаБотев: 22. Г. Георгиев, 2. Панов, 18. Р. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин , 17. Балтанов (к) , 14. Меледже  (46Косоко), 25. Крум Стоянов (75М. Георгиев), 8. Неделев, 7. Бризола (83Апостолов), 9. Виана
Резерви: 99. Чворович, 5. Кр. Димитров, 23. П. Чалъков, 26. Р. Апостолов, 77. Милко Георгиев, 20. Косоко, 19. Тютюков
Треньор: Николай Киров

Съдия: Ангел Баялцалиев