Ботев (Враца) разби Вихър (Славяново) с 4:0 като домакин в мач от 21 кръг на северозападната „В“ група.

Тимът на Николай Тодоров взе ранен аванс, след като в 8-ата минута удар вратарят на гостите Светлин Линев изпусна топката след удар на Милен Василев. Коженото кълбо се удари в защитник и влезе във вратата. Василев удвои в 22-ата минута, когато се разписа със силен диагонален изстрел от ъгъла на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Ботев пропусна дузпа. Резервният вратар Николай Христов спаси удара на Венци Иванов. Деян Борисов се разписа в 74-ата минута с изстрел от 25 метра. Четири минути по-късно Венци Иванов беше точен с глава.

Христо Спасов и Тодор Чаворски направиха пропуски от чисти положения за тима на Кайзера, а Иван Иванов не успя да вкара за гостите в 81-ата минута.