Ботев (Пловдив) победи Верея (Стара Загора) с 2:1 в предпоследен мач от 17-ия кръг на Първа лига.

Тодор Неделев откри резултата с гол от дузпа в 19-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Жоао Пауло, a бразилецът удвои в 74-ата минута. Верея върна едно попадение минути по-късно с удар отблизо на Момчил Цветанов. Георги Антонов пък пропусна дузпа минути преди края на срещата и стреля в напречната греда.

Мачът в Пловдив е без публика, но агитката на "канарчетата" е пред стадиона и създава атмосфера с бомбички и заря. Верея загуби след шест мача без поражение, докато "канарчетата" се върнаха към успехите след шест двубоя.

БОТЕВ - ВЕРЕЯ 2:1
1:0 Тодор Неделев (19'), 2:0 Жоао Пауло (74'), 2:1 Момчил Цветанов (77')

БОТЕВ: 22.Георги Георгиев , 25.Крум Стоянов, 18.Радослав Терзиев, 6.Даниел Златков, 2.Цветомир Панов, 20.Омар Косоко (14.Меледже Омнебес), 16.Стенио, 10.Серкан Юсеин (88.Даниел Кутев), 8.Тодор Неделев , 37.Жоао Пауло   ( 45.Наско Милев)
Резерви: 73.Иван Стоянов, 99.Павел Петков, 71.Милен Кикарин, 3.Атанас Ташолов, 11.Кристиан Добрев

ВЕРЕЯ: 12.Иван Караджов, 21.Здравко Илиев, 6.Илиас Хасани, 3.Владимир Зафиров, 15.Костадин Слаев, 25.Георги Ангелов (32.Васил Калоянов), 77.Педро Еуженио (10.Елиаш), 7.Момчил Цветанов , 9.Амаду Сукуна, 8.Осман Балде, 14.Георги Андонов
Резерви: 1.Пламен Колев, 33.Мирослав Енчев, 5.Илия Мунин, 26.Селим Керкар, 89.Илиян Йорданов

Стадион: "Футболен комплекс "Ботев 1912", Пловдив
Съдия: Георги Димитров
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна