Ботев (Пловдив) разби Оборище (Панагюрище) с 5:1 в първата си контрола след завръщането от подготвителния лагер в Турция. „Жълто-черните“ надиграха напълно своя опонент и създадоха доста голови ситуации, като реализираха голямата част от положенията си.

Омар Косоко даде началото на серията от попадения в средата на първата част. Французинът засече с глава прецизно центриране на Антонио Вутов. Виктор Генев ознаменува с гол дебюта си. В последната минута на първата част защитникът засече центриране на Тодор Неделев.

Юношата на „канарчетата“ Боримир Карамфилов, който сега защитава цветовете на Оборище, намали резултата в 65-ата минута с точен удар от 15-16 метра. Фернандо Виана бързо върна аванса на пловдивчани от два гола с първото си попадение за тима след подаване на Неделев.

Звездата на Ботев също записа името си в листата на реализаторите. Той се разписа с далечен удар с левия крак. Новото попълнение на „жълто-черните“ Антонио Вутов оформи крайния резултат.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Омар Косоко, Фернандо Виана (Мартин Димитров, Кристиан Димитров, Никола Марин, Атанас Пашалиев, Фелипе Бризола, Меледже Омнибес, Кристиан Добрев, Борис Тютюков)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка