Ботев (Пловдив) разби у дома Нефтохимик с класическото 3:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Радослав Терзиев (8), Жоао Пауло (24) и Иван Стоянов (28) вкараха голове за успеха на тима от Пловдив, който е последният 1/4-финалист в надпреварата.

Футболистите на Николай Киров си решиха мача само за половин час, реализирайки три безответни гола. Още в 8-ата минута след късно изпълнение на корнер Тодор Неделев центрира в наказателното поле на гостите, където първият удар на Радослав Терзиев бе париран от вратаря Стоян Колев, но при добавката футболистът на Ботев се разписа за 1:0.

В 24-ата минута Омар Косоко бе изведен чудесно в наказателното поле на гостите, след което импровизира и върна с пета назад, а нахлуващият на скорост Жоао Пауло с точен удар удвои преднината на домакините - 2:0. Четири минути по-късно Жоа Пауло изкочи от дълбочина и овладя топката след пас на Неделев, след което асистира на Иван Стоянов, който се разписа на празна врата за 3:0. До края на плувремето домакините продължиха да имат инициативата, а гостите не застрашиха сериозно вратата на „канарчетата”.

Три минути след началото на втората част Жоао Пауло прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради нарушение на Омар Косоко срещу вратаря Стоян Колев. Последваха пропуски от изгодни позиции на резервата Даниел Кутев, Жоао Пауло и Стенио, като и в трите случая вратарят на Нефтохимик Стоян Колев се намеси решително.

В 55-ата минута Николай Дюлегров фаулира Иван Стоянов и последва дузпа за Ботев, но Стенио пропусна от бялата точка, нацелвайки левия страничен стълб зад Стоян Колев. Осем минути по-късно Колев излезе неразчетено след пас на Иван Стоянов към Омар Косоко, който обаче не успя да се разпише от малък ъгъл. До края на мача Ботев намали оборотите, а Нефтохимик се опита да стигне поне до почетно попадение за своята чест, но така и не успя да преодолее вратаря Георги Георгиев.

Последният път, в който „канарчетата” срещнаха бургазлии в турнира, стигнаха до финал за трофея през сезон 2013/14. Тогава под ръководството на Станимир Стоилов "жьлто-черните" спечелиха с 6:0 в първи 1/16-финал, а на реванша, който по договорка между двата клуба пак се игра в Пловдив, Ботев победи с 3:0. На финала на стадион "Лазур" в Бургас пък „канарчетата” паднаха с 0:1 от Лудогорец.

БОТЕВ (ПД) - НЕФТОХИМИК 3:0
1:0 Радослав Терзиев (8), 2:0 Жоао Пауло (24), 3:0 Иван Стоянов (28)

Резултат с изображение за botev plovdivБотев: 22. Георги Георгиев, 71. Милен Кикарин, 18. Радослав Терзиев , 16. Стенио, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 14. Яя Меледже, 8. Тодор Неделев (46 smqna.jpg 88.Даниел Кутев), 37. Жоао Пауло (65 smqna.jpg 45.Наско Милев), 73. Иван Стоянов , 20. Омар Косоко (74 smqna.jpg 23.Петър Чалъков)
Tреньор: Николай Киров

Резултат с изображение за нефтохимикНЕФТОХИМИК: 12. Стоян Колев, 26. Хомей Серджо (65 smqna.jpg 13.Йордан Йорданов), 2. Костадин Велков, 6. Марко Ранджелович jalt.jpg, 19. Михаел Орачев, 8. Николай Дюлгеров (57 smqna.jpg 24.Костадин Хазуров), 7. Иван Вълчанов, 32. Любомир Божинов, 89. Станислав Маламов (46 smqna.jpg 3.Иво Малинов), 17. Румен Руменов, 15. Живко Петков jalt.jpg
Старши треньор: Христо Янев

Стадион, "Коматево"
Съдия: Ивайло Стоянов

Срещата по минути:
3 - Отлична възможност за Жоао Пауло от Ботев, но ударът му е неточен и топката минава покрай вратата на Нефтохимик.
4 - Михаил Орачев нахлу в наказателното поле на Ботев, но е спрян от бранител, който избива топката в корнер.
8 - ГОООЛ за Ботев! След късно изпълнение на корнер Тодор Неделев центрира в наказателното поле на гостите, където първият удар на Радослав Терзиев бе париран от вратаря Стоян Колев, но при добавката футболистът на Ботев се разписа за 1:0.
17 - Иван Стоянов шутира от около 23 метра към вратата на гостите, но право в ръцете на Стоян Колев.
24 - ГОООЛ за Ботев! Омар Косоко бе изведен чудесно в наказателното поле на гостите, след което той импровизира и върна с пета назад, а нахлуващият на скорост Жоао Пауло с точен удар удвои преднината на домакините - 2:0.
28 - ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев прекрасно изведе изкочилия от дълбочина Жоа Пауло и той асистира на Иван Стоянов, който се разписа на празна врата за класическото 3:0.
32 - Тодор Неделев от домакините получава медицинска помощ.
38 - Маламов центрира към Румен Руменов в наказателното поле на домакините, а топката е изчистена в корнер.
43 - Орачев центрира отляво и Живко Петков стреля с глава. а вратарят на домакините Георги Георгиев изби в ъглов удар
45 - Край на първото полувреме.

48 - Жоао Пауло отново праща топката във вратата на гостите, но попадението е отменено заради нарушение на Омар Косоко срещу вратаря Стоян Колев.
53 - Резервата Даниел Кутев излезе сам срещу вратаря на гостите Стоян Колев, който отрази удара му.
54 - Жоао Пауло се озова на чиста позиция, но отново Стяон Колев се намеси и предотврати гол.
55 - След центриране от коренер Стоян Колев спаси удар на Стенио.
55 - ДУЗПА за Ботев! Николай Дюлегров фаулира Иван Стоянов, но Стенио пропуска от бялата точка, нацелвайки левия страничен стълб зад Стоян Колев.
63 - Вратарят на гостите Стоян Колев излезе неразчетено след пас на Иван Стоянов към Омар Косоко, който не успя да се разпише от малък ъгъл.
75 - След шут на Крум Стоянов топката минава покрай вратата на Нефтохимик.
78 - Центриране в наказателното поле на Ботев и Живко Петков отправи удар с глава, а топката премина над вратата.
90 - Хазуров шутира към вратата на домакините, но вратарят Георги Георгиев хвана топката.
90+2 - Край на мача! Ботев спечелис  3:0 и се класира за 1/4-финалите на турнира.